Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

احتمال حضور پلیس و ژاندارمری در مدارس فرانسه برای مقابله با خشونت

احتمال حضور پلیس و ژاندارمری در مدارس فرانسه برای مقابله با خشونت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با گسترش موج خشونت دانش‌آموزان علیه معلمان، ژاندارمری فرانسه برای کارکنان مراکز آموزشی دوره‌های آموزشی دفاع شخصی در کلاس برای مقابله با حملات احتمالی شاگردان برگزار می‌کند.

آگهی

در پی افزایش خشونت در مدارس فرانسه، وزیر کشور دولت امانوئل ماکرون از احتمال استقرار پلیس در موسسات آموزشی خبر داد.

در هفته‌های گذشته، تعدادی از دبیرستان‌های فرانسه صحنه تهدیدهای خشن معلمان از سوی دانش‌آموزان بود.

کریستوف کاستانر، وزیر کشور فرانسه روز پنجشنبه و پس از جلسه هیات دولت به خبرنگاران گفت: «می‌توان تقویت نیروهای پلیس و حتی ژاندارمری در مراکز آموزشی را، با موافقت مدیر در نظر داشت. به این شکل که ماموران در یک مرکز تبادل اطلاعات حاضر باشند. در محلاتی که با شرایط دشوارتر دست به گریبانند [محلات جرم خیز] من احتمال حضور فیزیکی پلیس و ژاندارمری در مدرسه، در ساعات پر تنش را رد نمی‌کنم.»

هفته پیش انتشار ویدیویی از تهدید یک معلم با اسلحه در شهر کرِتِی فرانسه در شبکه‌های اجتماعی جنجال به پا کرد. در این ویدیو یک دانش‌آموز دیده می‌شود با نشانه رفتن اسلحه‌ای -که بعدا معلوم شد قلابی است- معلم خود را مجبور می‌کند برای وی «حاضری در کلاس رد کند.» امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در واکنش به ماجرا در حساب توییتر خود نوشت به وزیر آموزش دستور داده تا با پیگیری این حادثه، دانش‌آموز خاطی را تنبیه کند.

با این حال روز پنجشنبه پلیس فرانسه اعلام کرد چهار دانش‌آموز ۱۶ ساله یک دبیرستان در شهر لوهاور (Le Havre) در شمال این کشور را به دلیل هفت‌تیر کشی به روی دو معلم مدرسه، بازداشت کرده است. اسلحله این دانش‌آموزان نیز البته قلابی بوده است.

بیشتر بخوانید:فرانسه؛ بازداشت دانش‌آموزی که با اسلحه قلابی معلمش را تهدید کرد

همزمان با گسترش موج خشونت دانش‌آموزان علیه معلمان، ژاندارمری فرانسه برای کارکنان مراکز آموزشی دوره‌های آموزشی دفاع شخصی در کلاس برای مقابله با حملات احتمالی شاگردان برگزار می‌کند.

نمایندگان حزب وحدت ملی (جبهه ملی سابق)، جریان راست افراطی فرانسه، در واکنش به این رویدادها خواستار کاهش سن مسئولیت کیفری به ۱۶ سال و قطع کمک‌های اجتماعی به خانواده‌هایی شده‌اند که فرزندانشان دست به چنین اعمالی در مدارس می‌زنند.

فرانسه از اواسط دهه ۵۰ قرن بیستم و برای غلبه بر بحران مسکن، سیاست انبوه‌سازی در حومه شهرها را در پیش گرفت. این حومه‌ها، به دلیل قیمت پایین‌تر خانه، به سرعت تبدیل به مرکز اسکان قشرهای کم‌درآمدتر جامعه شد. از دهه ۱۹۷۰ به بعد و همزمان با اجرای رویکرد اسکان خانواده مهاجران، برای مقابله با مشکلات جمعیتی، «شهرک‌های خوابگاهی» حاشیه شهری، عملا محل زندگی انبوه مهاجرانی شد که با توجه به فاصله با مرکز شهر، به حاشیه جامعه رانده شدند. یک دهه بعد، چالش‌های این مناطق با نهادهای دولتی و فرهنگی فرانسه آغاز شد و تاکنون ادامه دارد. بیشتر جوانانی که عضو گروه‌های افراط‌‌ گرا می‌شوند، از همین محلات می‌آیند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه؛ بازداشت دانش‌آموزی که با اسلحه قلابی معلمش را تهدید کرد

دزد سابقه‌دار با بالگرد از زندان گریخت

مبارزه سخت برای کسب اکثریت در فرانسه؛ مافوق سابق ماکرون: دوران ماکرونیسم به سر رسیده است