Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

فرانسه؛ بازداشت دانش‌آموزی که با اسلحه قلابی معلمش را تهدید کرد

فرانسه؛ بازداشت دانش‌آموزی که با اسلحه قلابی معلمش را تهدید کرد
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این ویدئو صدای خنده فیلم‌بردار می‌آید و همزمان یکی دیگر از دانش‌آموزان دیده می‌شود که با نشان دادن انگشت وسطی خود به معلم توهین می‌کند.

آگهی

یک دانش‌آموز ۱۶ ساله که با اسلحه قلابی معلمش را در دبیرستانی واقع در حومه پاریس تهدید کرده بود، موقتا بازداشت شد.

پلیس کره‌تِی، شهری در حومه جنوب شرقی پاریس، روز یکشنبه این نوجوان را به دلیل «خشونت بیش از حد» بازداشت کرد. این دانش‌آموز دبیرستانی روز پنج‌شنبه ۲۶ مهر با یک اسلحه قلابی به طرف معلم بیوتکنولوژی خود رفته و در حالی که اسلحه را به طرف سر معلم نشانه گرفته بود، از او خواست که برایش غیبت رد نکند و حاضری بزند.

این اتفاق در حالی رخ داد که یک دانش‌آموز دیگر با تلفن همراه خود از صحنه فیلم‌برداری و پس از آن ویدئو را روی شبکه اسناپ‌شات همرسان می‌کند. در این ویدئو صدای خنده فیلم‌بردار می‌آید و همزمان یکی دیگر از دانش‌آموزان دیده می‌شود که با نشان دادن انگشت وسطی خود به معلم توهین می‌کند.

انتشار این ویدئو جنجال زیادی در فرانسه به وجود آورد و کار به واکنش در بالاترین سطوح دولت کشید. امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه این رویداد را «نپذیرفتنی» توصیف کرده و در توئیتر خود نوشت که به وزرای کشور و آموزش ملی مأموریت داده تا موضوع را پیگیری کنند.

دانش‌آموز خاطی که به همراه پدرش به کلانتری احضار شده بود، گفته است که موضوع تنها یک «شوخی» بوده و چون دیر به کلاس رسیده، با این کار خواسته تا معلم برایش غیبت رد نکند. او اذعان کرده که این کار را بدون هیچ گونه برنامه‌ریزی و نیت قبلی انجام داده است. معلمی که تهدید شده بود، از این دانش‌آموزان شکایت کرده و خود به دلیل تأثیر روانی این تهدید، هفت روز مرخصی استعلاجی گرفته است.

با آن که موضوع در جامعه فرانسه بازتاب گسترده‌ای پیدا کرده، برخی از دست‌اندرکاران و کنشگران فرانسوی این رویداد را تنها یک شوخی «بچگانه» می‌خوانند. دیدیه سامیک، دبیر دبیرستان برانلی که این اتفاق در آنجا افتاده، در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی «اروپ۱» فرانسه با یادآوری این که دانش‌آموز متهم تازه یک ماه دیگر ۱۶ سالش تمام می‌شود، گفته است که این تنها یک «شوخی بچگانه» بدون برنامه‌ریزی بوده است.

دانش‌آموز دیگری هم که اسلحه قلابی را به مدرسه وارد کرده ابتدا به دست پلیس دستگیر و سپس آزاد شده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

احتمال حضور پلیس و ژاندارمری در مدارس فرانسه برای مقابله با خشونت

تعلیق معلم آمریکایی که مقنعه از سر دانش‌آموز محجبه کشید

استعفای مدیر فرانسوی به دلیل تهدید به مرگ پس از تذکر حجاب؛ دولت از دانش‌آموز محجبه شکایت می‌کند