Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پلیس بریتانیا اطلاعات مسافر «نژادپرست» رایان‌ایر را به اسپانیا داد

پلیس بریتانیا اطلاعات مسافر «نژادپرست» رایان‌ایر را به اسپانیا داد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«چرا با من چنین رفتاری کرد؟ به دلیل رنگ پوستم؟ مطمئن هستم که اگر من چنین برخوردی با او داشتم حتما به پلیس خبر می‌دادند.»

آگهی

پلیس بریتانیا می‌گوید هویت مسافری را که در جریان سفر با هواپیمای شرکت رایان‌ایر با یک زن سالخوردۀ رنگین‌پوست برخوردی نژادپرستانه داشته، شناسایی کرده است.

پلیس اطلاعات مربوط به این مرد را در اختیار مقامات اسپانیا قرار داده اما از اعلام نام او برای رسانه‌ها خودداری کرده است.

در جریان پرواز یکی از هواپیماهای شرکت هواپیمایی رایان‌ایر روز جمعه ۱۹ اکتبر از بارسلون به لندن، یکی از مسافران به زنی رنگین‌پوست توهین کرد و اجازه نداد که این زن کنار او بنشیند.

با وجود اعتراض شماری از مسافران به رفتار نژادپرستانۀ این مرد، خدمۀ رایان‌ایر موفق به پیاده کردن او از هواپیما نشدند. امری که اعتراض بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی علیه شرکت رایان‌ایر در پی داشت.

دولت بریتانیا این رفتار مسافر را «کاملا غیرقابل قبول» توصیف کرد، با این وجود اعلام کرد که اگرچه به همکاری با اسپانیا در این پرونده ادامه می‌دهد اما قادر به پیگیری قضایی آن نیست زیرا از آنجا که بودجۀ رایان‌ایر در دوبلین (جمهوری ایرلند) به ثبت رسیده است، قوانین بریتانیا در زمانی که این هواپیماها در حال پرواز هستند، بر آن‌ها اعمال نمی‌شود. بنابراین از آنجا که این اتفاق در بارسلون روی داده است، دولت اسپانیا مسئول تحقیق دربارۀ این پرونده خواهد بود.

گفتگو با زن سالخوردۀ رنگین پوست

تصاویری که از این اتفاق در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، یکی از مسافران مرد سالخورده را نشان می‌دهد که زنی ۷۷ ساله به نام دلسی گیلی را با عباراتی همچون «زشت، سیاه حرام زاده» توصیف می‌کند. او همچنین می‌گوید که اگر این زن جایش را عوض نکند، او را روی صندلی دیگری هل خواهد داد.

خانم گیلی در گفتگو با رسانه‌های بریتانیا گفت: «او کرایه‌اش را پرداخته بود و من هم بهای بلیط خودم را پرداخته‌ بودم. بنابراین چرا با من چنین رفتاری کرد؟ به دلیل رنگ پوستم؟ مطمئن هستم که اگر من چنین برخوردی با او داشتم حتما به پلیس خبر می‌دادند.»

خانم گیلی افزود: «این کار من را افسرده کرده است. پیش از خواب با خودم می‌گویم که مگر من چه کاری کرده بودم.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هواپیمایی که به جای آلمان به اشتباه در اسکاتلند به زمین نشست

ایرلندی‌ها تکلیف جرم «توهین به مقدسات» را مشخص می‌کنند

یک پسر بریتانیایی که در اسپانیا ناپدید شده بود پس از ۶ سال در فرانسه پیدا شد