ولادیمیر پوتین: دونالد ترامپ به حرفهای من گوش می‌دهد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
annual Valdai Discussion Club in Sochi
annual Valdai Discussion Club in Sochi   -   کپی رایت  Sputnik/Alexei Druzhinin/Kremlin via REUTERS

ولادیمیر پوتین می‌گوید که دونالد ترامپ به حرفهای او گوش می‌دهد و با وجود وضعیت پیچیدۀ سیاسی در داخل ایالات متحده آمریکا به دنبال بهبود روابط آمریکا و روسیه است.

رئیس جمهوری روسیه این سخنان را روز پنج‌شنبه در جریان سخنرانی خود در پانزدهمین نشست سالانۀ والدای که به میزبانی شهر سوچی برگزار می‌شود بیان کرد.

اظهار نظر آقای پوتین، در پاسخ به این پرسش مطرح شد که آیا او با این سخن که «دونالد ترامپ تنها به حرفهای او گوش می‌دهد» موافق است یا خیر.

آقای پوتین در پاسخ با اشاره به دیدارهایش با دونالد ترامپ گفت: «من گفتگویی کاملا عادی و حرفه‌ای با او داشته‌ام و البته او به حرفهای من گوش داده است.»

رئیس جمهوری روسیه افزود این سخن که دونالد ترامپ تنها به حرفهای او گوش می دهد، درست نیست. با این وجود تایید کرد که همتای آمریکایی او قصد تثبیت روابط پرتنش کنونی بین مسکو و واشنگتن را دارد.

به گفتۀ آقای پوتین کاملا طبیعی است که آنها دربارۀ خیلی چیزها اختلاف نظر داشته باشند؛ چیزی که در بحث با رهبران خارجی عادی است.

باشگاه والدای در سال ۲۰۰۴ میلادی با هدف بحث و گفتگو درباره سیاستهای منطقه‌ای و بین‌المللی روسیه آغاز به کار کرده و از آنجا که اولین نشست سالانۀ آن در نزدیکی دریاچه والدای برگزار شده، این نام را به خود گرفته است.

بیشتر بخوانید: