Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ایران خبر تخلیه سفارت خود در ترکیه به دلیل هشدار حمله را تکذیب کرد

ایران خبر تخلیه سفارت خود در ترکیه به دلیل هشدار حمله را تکذیب کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالی که رسانه‌های ترکیه‌ای از تهدید سفارت ایران به بمبگذاری خبر داده بودند، وزارت خارجه ایران ضمن تکذیب این خبر گفت که پرسنل سفارت ایران در ترکیه در صحت و سلامت و در آرامش مشغول انجام کارهای روزانه خود هستند.

آگهی

وزارت خارجه ایران خبر تخلیه سفارت ایران در آنکارا را تکذیب کرد.

در حالی که رسانه‌های ترکیه‌ای روز دوشنبه ۲۳ مهر خبر از «بمب‌گذاری» یا «حمله انتحاری» به سفارت ایران در ترکیه منتشر کردند، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران این خبر را تکذیب کرد.

آقای قاسمی روز دوشنبه ۲۳ مهر، در گفتگو با خبرنگاران در این خصوص گفت: «چنین خبر و ادعایی کذب محض است و پرسنل سفارت ما در سلامت و امنیت کامل در محل کار خود حضور دارند‌ و مشغول کار روزانه خود هستند.»

این در حالی است که پیشتر رسانه‌های مختلف ترکیه خبرهایی چون «حمله انتحاری» به سفارت ایران، «تخلیه» سفارت و «تهدید به بمب‌گذاری» در نمایندگی دیپلماتیک ایران در آنکارا، پایتخت ترکیه خبر داده بودند.

**بیشتر بخوانید: **

ساعاتی پیش از سخنرانی آقای قاسمی در تهران، روزنامه ترکیه‌ای «سوزجو» خبر هشدار امنیتی به سفارت ایران در آنکارا را گزارش داده و افزوده بود نیروهای امنیتی ترکیه بعد از دریافت هشدارهایی درباره احتمال حمله به سفارت ایران در آنکارا سفیر را خارج و خیابان منتهی به سفارت ایران را مسدود کرده‌اند.

در همین حال اسپوتنیک هم به نقل از رسانه‌های ترکیه نوشت: «یک بمب گذار انتحاری به ساختمان سفارت ایران در آنکارا رفته است.»

روزنامه دیلی صباح ترکیه هم به نقل از منابع امنیتی نوشت: «بعد از دریافت پیامی مبنی بر احتمال حمله یک بمب‌گذار انتحاری به سفارت ایران در آنکارا، این ساختمان تخلیه شده، سفیر ایران به مکانی امن منتقل شده و خیابان‌های منتهی به سفارتخانه نیز مسدود شده است.»

دیپلمات ایرانی: حمله‌ای نبوده، اما مأموران خیابان‌های اطراف را بسته‌اند

از سوی دیگر پایگاه خبری تسنیم در ایران متن گفتگوی کوتاهی با یکی از دیپلمات‌های ایرانی در سفارت این کشور در آنکارا را منتشر کرد که می‌گوید خیابان‌های اطراف این سفارت‌خانه در کنترل نیروهای امنیتی پلیس است.

این مقام دیپلماتیک به مانند سخنگوی وزارت خارجه خبر حمله یا هشدار حمله به سفارت ایران را تکذیب کرده اما با این حال گفته است که نیروهای پلیس ترکیه در بیرون سفارت «تدابیر امنیتی» ایجاد کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شهرداری چندین شهر آلمان در پی تهدیدهای ایمیلی تخلیه شدند

حمله هواداران حزب کومله به سفارت ایران در پاریس

هلند دو نفر از کارکنان سفارت ایران را اخراج کرد