شهرداری‌های پاریس در فصل سرما درها را به روی بی‌خانمان‌ها می‌گشایند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
شهرداری پاریس در فصل سرما درهای خود را به روی بی خانمان ها می گشاید
شهرداری پاریس در فصل سرما درهای خود را به روی بی خانمان ها می گشاید

شهردار پاریس می گوید زمستان امسال درهای شهرداری‌های پایتخت فرانسه به روی بی خانمان ها گشوده می شود.

اُن هیدالگو، شهردار سوسیالیست پاریس در گفتگویی با روزنامه «ژورنال دو دیمانش» با اعلام این مطلب خاطرنشان کرد ساختمان مرکزی شهرداری در قلب پاریس به پذیرش زنان بی خانمان اختصاص خواهد داشت.

بر اساس تحقیق به عمل آمده در ماه فوریه گذشته توسط شهرداری پایتخت، حدود سه هزار بی خانمان در خیابان های پاریس شناسایی و سرشماری شد.

با احتساب به نتایج این سرشماری مسئولان شهری در پایتخت فرانسه اینک به سه هزار سرپناه فوری برای اسکان موقت بی خانمان ها در فصل سرما نیاز دارند. بر این اساس شهردار پاریس اعلام کرده که تشکیلات شهری تحت ریاست وی نیمی از راه حل را متقبل می شود. به گفته خانم هیدالگو بیش از هشتصد سرپناه تاکنون در ساختمان های متعلق به شهرداری برای پذیرش بی خانمان ها ایجاد شده و هفتصد سرپناه دیگر نیز قرار است تا ابتدای سال آینده میلادی به این مجموعه اضافه شود.

به توییتر یورونیوز بپیوندید

شهرداری های نواحی مختلف پاریس با هر دو گرایش چپ و راست به این کمپین پیوسته و پذیرفته اند که سرپناه هایی ویژه در اماکن تحت مدیریت خود برای اسکان موقت بی خانمان ها ایجاد کنند.

در ساختمان مرکزی شهرداری پاریس نیز برخی از سالن ها و مکان های مربوط به خدمات اداری و اجتماعی به محل پذیرش زنان بی خانمان در طول روز تبدیل خواهد شد. افراد یاد شده برای فرار از سرما و نیز دریافت آذوقه و مراقبت های بهداشتی و پزشکی می توانند به این مکان مراجعه کنند.

شهردار پاریس می گوید دولت نیز مسئولیت ایجاد هزار و پانصد سرپناه دیگر را بر عهده گرفته است.

بیشتر بخوانید: