Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

«استراتژی ائتلاف اعراب در جنگ یمن: حملات هوایی و جنگ غذا»

Yemen
Yemen Copyright REUTERS/Anees Mahyoub
Copyright REUTERS/Anees Mahyoub
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تخریب عمدی مناطق کشاورزی خانوادگی و ماهیگیری بومی، جنایت جنگی است.

آگهی

بنیاد صلح جهانی مستقر در ایالات متحده آمریکا با انتشار گزارش جدیدی، از قصد عربستان سعودی برای نابودی مراکز تامین مواد غذایی در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن پرده برداشت.

این گزارش‌ که «استراتژی ائتلاف اعراب در جنگ یمن: حملات هوایی و جنگ غذا» نام دارد، شامل مجموعه‌ای از داده‌های جمع آوری شده از منابع مختلف از جمله وزارت کشاورزی و آبیاری و وزارت ماهیگیری و منابع دریایی یمن است.

بنیاد صلح جهانی در این گزارش به تاثیر بمبارانهای نیروهای ائتلاف بر تولید و توزیع مواد غذایی در مناطق روستایی یمن همچنین مناطق ساحلی و ماهیگیری این کشور می‌پردازد و به «شواهدی قوی» اشاره دارد که بیانگر قصد ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی به نابودی مناطق تولید و توزیع مواد غذایی در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها است.

در این گزارش آمده است: «مناطق آسیب دیده در اثر این بمبارانها عمدتا مراکز تولید مواد غذایی مانند مناطق کشاورزی، دامداری و ماهیگیری هستند؛ همچنین مراکز ذخیره سازی این مواد و انتقال آنها به شهرها. این خود شاهدی قوی است که نشان می‌دهد این ائتلاف به دنبال نابودی مراکز تولید و توزیع مواد غذایی در مناطق تحت کنترل حوثی‌هاست.»

این گزارش‌ از حملۀ سیستماتیک به مناطق کشاورزی خبر می‌دهد و بیانگر آن است که زمان حمله به مناطق کشاورزی و نقاطی که باید هدف قرار بگیرند، با آگاهی انتخاب شده است.

در این گزارش هشدار داده است که تخریب عمدی مناطق کشاورزی خانوادگی و ماهیگیری بومی، جنایت جنگی است.

بنیاد صلح جهانی همچنین اسنادی از کشتار ماهیگیران یمنی در ساحل دریای سرخ، نابودی قایق‌های ماهیگیری و زیرساختهایی که به فعالیت ماهیگیران کوچک کمک می‌کنند منتشر کرد و اعلام داشت که از زمان آغاز حملات ائتلاف تا دسامبر ۲۰۱۷ میلادی دست‌کم ۱۴۶ ماهیگیر در سواحل دریای سرخ کشته شده‌اند.

این بنیاد هشدار داده است که با این استراتژی، حملات ائتلاف باعث می‌شود که تنها منبع تامین غذای غیرنظامیان در کشوری که آستانه قحطی قرار دارد نیز نابود شود.

بیش از ۱۶ هزار غیرنظامی یمنی از زمان آغاز جنگ داخلی این کشور کشته شده‌اند و تا کنون بارها سازمان ملل و سازمان‌های مدافع حقوق بشر ائتلاف اعراب به رهبری عربستان سعودی را متهم کرده‌اند که در جریان بمباران‌های خود، کاری برای محافظت از جان غیرنظامیان یمنی انجام نمی‌دهند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ظریف: آمریکا برای ایجاد بی ثباتی دائمی سلاح‌های پیشرفته در اختیار القاعده و داعش قرار می‌دهد

کودک ۱۰ ساله یمنی که به دلیل جنگ و قحطی تنها ۸ کیلوگرم وزن دارد

یمن؛ ناکامی عربستان سعودی برای متوقف کردن تحقیقات سازمان ملل