Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پاپ دو اسقف شیلیایی متهم به سوء استفاده جنسی را خلع لباس کرد

Pope Francis
Pope Francis Copyright REUTERS/Alessandro Bianchi
Copyright REUTERS/Alessandro Bianchi
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خلع کسوت روحانی کردن، شدیدترین مجازاتی است که کلیسا می‌تواند برای روحانیان خود به اجرا بگذارد و چنین مجازاتی به ندرت برای اسقف‌های اعظم تعیین می‌شود.

آگهی

پاپ فرانسیس، رهبر کلیسای کاتولیک از دو اسقف شیلیایی متهم به سوء استفاده جنسی از کودکان، خلع کسوت روحانیت کرد.

واتیکان روز شنبه اعلام کرد که پس از انجام تحقیقات محلی همچنین تحقیق در واتیکان، دو روحانی به نام‌های فرانسیسکو خوزه هونئوس ۸۴ ساله، اسقف اعظم پیشین شهر لاسرنا و مارکو آنتونیو اوردنس فرناندس ۵۳ ساله، اسقف اعظم پیشین شهر ایکوییک در شمال شیلی از کسوت روحانیت خلع خواهند شد.

خلع کسوت روحانی، شدیدترین مجازاتی است که کلیسا می‌تواند برای روحانیان خود به اجرا بگذارد و چنین مجازاتی به ندرت برای اسقف‌های اعظم اعمال می‌شود.

در پی انتشار اخبار رسوایی جنسی کشیشیان کاتولیک، این نهاد مذهبی در شیلی و بسیاری دیگر از کشورها از جمله آمریکا، آلمان و استرالیا با یک بحران جدی روبروست.

این احتمال وجود دارد که تصمیم به خلع لباس برای شمار دیگری از مقامات ارشد کلیسای کاتولیک از جمله تئودور مک کاریک، اسقف اعظم پیشین واشنگتن نیز گرفته شود.

تئودور مک کاریک در ماه ژوئیه پس از انجام تحقیقات از سوی کلیسای آمریکا و اعلام اینکه در موضوع اتهامات وارد شده به او یعنی آزار جنسی یک فرد زیر سن قانونی مدارک معتبر و قابل اثباتی یافت شده است، عنوان کاردینالی خود را از دست داد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کلیسا یا وصلت با نویسنده رمان‌های شهوانی؛ اسقف اسپانیایی دومی را برگزید و سلب اختیارات شد

پاپ در ایرلند رسوایی جنسی کشیشان را نفرت‌انگیز و باعث شرمندگی خواند

دیوید کاپرفیلد شعبده‌باز مشهور آمریکایی به سوءرفتار و آزار جنسی ۱۶ زن متهم شد