Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ارتش آمریکا بیش از ۵۰۰ نیروی مهاجر را اخراج کرد

ارتش آمریکا بیش از ۵۰۰ نیروی مهاجر را اخراج کرد
Copyright U.S. Army photo by Sgt. Philip McTaggart
Copyright U.S. Army photo by Sgt. Philip McTaggart
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«ارتش آمریکا در حال حاضر به هیچ‌کدام از منفصلین از خدمت اجازه اعتراض نداده است و آن‌ها می‌خواهند از شر این مردم خلاص شوند.»

آگهی

ارتش آمریکا در طول یک سال گذشته بیش از ۵۰۰ نیروی مهاجر را اخراج کرده است.

نیروهای مهاجر در ارتش آمریکا عمدتا به خاطر توانایی‌های زبانی یا پزشکی به خدمت گرفته می‌شود می‌شوند و بعد از چند سال خدمت در ارتش، ملیت کشور آمریکا را دریافت خواهند کرد. در واقع این روش برای برخی، میان‌بُری در جهت سرعت بخشیدن به فرآیند مهاجرت به آمریکاست.

ارتش آمریکا جزئیات بیشتری در این‌باره اعلام نکرده است اما در فهرست منتشر شده از سوی ارتش به دادگاه ناحیه کلمبیا  نام ۵۰۲ نیروی اخراج شده به چشم می‌خورد. دلیل اخراج این نیروها برای ۳۵ درصد از این افراد «امتناع از خدمت» ذکر شده است.

بادامسریجید گانسوخ که به علت دانستن زبان ترکی به استخدام ارتش درآمده بود به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که از اخراجش از ارتش خبر نداشته و فقط زمانی متوجه شده است دیگر در خدمت ارتش نیست که از دفتر نماینده کنگره منطقه محل زندگی‌اش درباره طولانی شدن فرآیند گزینش امنیتی پرس و جو کرده است. دفتر نماینده کنگره به او خبر داد که به علت «امتناع از خدمت» از شرکت در ارتش منفصل شده است.

www.army.mil

با این حال، بادامسریجید گانسوخ می‌گوید که ارتش هرگز از او در این‌باره سوالی نپرسیده است.

دلیل اخراج  ۲۵ درصد از نیروی خارجی تازه استخدام شده «عملکرد سطح پایین» ذکر شده است و ۱۰ درصد نیز به خاطر «مشکلات امنیتی» به کار گرفته نشده‌اند.

بسیاری از نیروهای اخراج شده به طور مرتب در تمرین‌های ارتش شرکت می‌کرده‌اند و تنها در انتظار تایید «گزینش امنیتی» بوده‌اند.

سخنگوی ارتش در بیانیه‌ای روز چهارشنبه ۱۰ اکتبر اعلام کرد: «اگر نیروی به خدمت درآمده هنوز به صورت رسمی خدمت خود را آغاز نکرده باشد ارتش از حق فسخ قرارداد خدمت برخوردار است.»

مارگریت استاک، کارشناس حقوق مهاجرتی و امنیت ملی می‌گوید که ارتش آمریکا در حال حاضر به هیچ‌کدام از منفصلین از خدمت اجازه اعتراض نداده است و «آن‌ها می‌خواهند از شر این مردم خلاص شوند.»

افرادی که به صورت قانونی در آمریکا باشند، حق دارند برای خدمت در ارتش خود را معرفی کنند. در سال ۲۰۱۶ بیش از ۵ هزار مهاجر خود را برای خدمت در ارتش معرفی کرده‌اند و در حال حاضر در حدود ۱۰ هزار مهاجر در ارتش خدمت می‌کنند.

www.army.mil
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژنرال میلی فرمانده ستاد مشترک ارتش آمریکا شد

توضیح اداره مهاجرت آمریکا درباره اخراج مرد مکزیکی پس از سی سال

دونالد ترامپ فرمان ممنوعیت حضور تراجنسی‌ها در ارتش آمریکا را بار دیگر به اجرا گذاشت