Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دونالد ترامپ فرمان ممنوعیت حضور تراجنسی‌ها در ارتش آمریکا را بار دیگر به اجرا گذاشت

دونالد ترامپ فرمان ممنوعیت حضور تراجنسی‌ها در ارتش آمریکا را بار دیگر به اجرا گذاشت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که قصد دارد یک بار دیگر قانون ممنوعیت خدمت افراد تراجنسی در ارتش آمریکا را به اجرا بگذارد.

لغو این ممنوعیت، به افراد تراجنسی اجازه می داد که بطور رسمی در ارتش آمریکا به خدمت بپردازند.

فرمان لغو، یکسال پیش در ژوئن سال ۲۰۱۶ میلادی به تایید وزارت دفاع آمریکا تحت ریاست جمهوری باراک اوباما رسیده بود و همچنان تحت بررسی نهایی بود تا پس از پایان روند لازم، تصویب و اجرایی شود.

اما جیمز متیس، وزیر دفاع دولت دونالد ترامپ ماه گذشته اعلام کرد که تصویب نهایی آن را به تاخیر انداخته است.

پس از آن دونالد ترامپ بامداد چهارشنبه ۲۶ ژوئیه در مجموعه‌ای از پیام‌های توییتری نوشت که پس از مشورت با ژنرال‌ها و کارشناسان نظامی، آنها توصیه کرده اند که دولت آمریکا اجازه ندهد که افراد تراجنسی تحت هر شرایطی در بخش‌های نظامی ایالات متحده آمریکا فعالیت کنند.

او در یکی از پیام‌هایش نیز نوشت: «نیروهای نظامی ما باید روی پیروزی قاطع متمرکز شوند و چنین چیزی با اختلالات و هزینه‌های پزشکی عظیمی که تراجنسی‌ها بر ارتش تحمیل می کنند، عملی نخواهد شد.»

After consultation with my Generals and military experts, please be advised that the United States Government will not accept or allow……

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) July 26, 2017

….Transgender individuals to serve in any capacity in the U.S. Military. Our military must be focused on decisive and overwhelming…..

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) July 26, 2017

….victory and cannot be burdened with the tremendous medical costs and disruption that transgender in the military would entail. Thank you

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) July 26, 2017

تصمیم جدید دونالد ترامپ یک عقب نشینی در موضوع دفاع از حقوق دگرباشان جنسی محسوب می شود بویژه آنکه بنا بر تحقیقی که در سال ۲۰۱۶ میلادی در وزارت دفاع آمریکا انجام شد فعالیت افراد تراجنسی در ارتش این کشور «تاثیر اندکی» بر هزینه‌های آمادگی و مراقبتهای بهداشتی دارد زیرا شمار این افراد بسیار کم است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا نخستین گذرنامه با گزینه «ایکس» برای جنسیت را صادر کرد

ارتش آمریکا بیش از ۵۰۰ نیروی مهاجر را اخراج کرد

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود