بطری پلاستیکی بعد از ۴۷ سال صحیح و سالم در اقیانوس پیدا شد

بطری پلاستیکی بعد از ۴۷ سال صحیح و سالم در اقیانوس پیدا شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک بطری پلاستیکی مایع ظرفشویی بعد از دستکم ۴۷ سال بدون اینکه کوچکترین تغییری در ظاهرش ایجاد شده باشد در آبهای بریتانیا یافت شد.

آگهی

پیدا شدن یک بطری پلاستیکی مایع ظرفشویی در سواحل بریتانیا بعد از حداقل ۴۷ سال موجب دعوت به اقدام علیه معضل زباله‌های صنعتی در این کشور شده است.

یک تیم نجات دریایی هفته گذشته این بطری پلاستیکی را به صورت سالم در یک ساحل در سامرست انگلستان پیدا کرد.

این تیم نجات با انتشار تصویری از این بطری در صفحه فیسبوک خود نوشت: «این بطری در اطراف ما شناور بود و همانطور که می‌بینید کاملا سالم و تازه به نظر می‌رسد.»

از جملات و شعارهای تبلیغاتی که روی این بطری نقش بسته است می‌توان حدس زد که این بطری دست‌کم مربوط به پیش از سال ۱۹۷۱ میلادی است.

بیشتر بخوانید:

تیم نجات ساحلی برنهام در این خصوص به یورونیوز می‌گوید: «این احتمالا قدیمی‌ترین پلاستیکی است که ما تا کنون دیده‌ایم. این بطری نشانه خوبی است تا به ما یادآوری کند استفاده از پلاستیک چه اثرات طولانی مدتی روی محیط زیست بر جا خواهد گذاشت.»

طبق گزارش سازمان حفاظت از محیط زیست حدود ۳۰۰ میلیون تن وزن پلاستیک‌هایی است که در اقیانوس‌های جهان وجود دارد و این میزان بالغ بر حدود ۵ هزار میلیارد قطعه پلاستیکی در سراسر آب‌های جهان است.

تیم نجات ساحلی برنهام امیدوار است یافتن این بطری پلاستیکی یک پیشرفت در تغییر رفتار مردم در مورد استفاده از پلاستیک و اجناس پلاستیکی باشد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رای موافق پارلمان اروپا به حذف پلاستیک یکبارمصرف از بازارهای قاره سبز

آلودگی پلاستیکی جدی‌ترین تهدید اکوسیستم اقیانوس

پاکسازی رودخانه معروف پاریس؛ ماکرون می‌گوید که در رود سن شنا خواهد کرد