Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هشدار مرکل به ترامپ: دوره تنها برنده‌شدن گذشته؛ چندجانبه‌گرایی را تخریب نکن

هشدار مرکل به ترامپ: دوره تنها برنده‌شدن گذشته؛ چندجانبه‌گرایی را تخریب نکن
Copyright عکس: رویترز
Copyright عکس: رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در خصوص تلاش برای تخریب چندجانبه‌گرایی و به ویژه نهاد سازمان ملل متحد هشدار داد.

آگهی

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در خصوص تلاش او برای تخریب چندجانبه‌گرایی در جهان و به ویژه نهاد سازمان ملل متحد هشدار داد.

صدراعظم آلمان که در جریان یک نشست انتخاباتی در استان باواریای آلمان سخن می‌گفت، افزود:« سازمان ملل بر آوارهای به جا مانده از جنگ دوم جهانی بنا شده، هر چند نهادی ایده‌آل نیست ولی تنها در شرایطی می‌توان این نهاد را تخریب کرد که جایگزینی برای آن ارائه شود که بتواند سریع‌تر از تصور فعلی ما، صلحی پایدار را در جهان برقرار کند.»

خانم مرکل تاکید که اتخاذ صرف رویه تخریبی آن هم بدون ارائه نسخه بهبود، بسیار خطرناک است و در شرایط فعلی حمله صرف به کارکرد شورای امنیت سازمان ملل، تهدیدی برای صلح جهانی به شمار می‌رود. 

بیشتر بخوانید:آنگلا مرکل: آمریکا دیگر نمی‌تواند برقرار کنندۀ نظم جهانی باشد

صدراعظم آلمان در ادامه انتقاد از رویکرد بین‌المللی رئیس جمهوری آمریکا اظهار داشت که ایشان هنوز به دنبال برنده شدن انفرادی است و قائل به بازی برد-برد نیست، در حالی که حل مشکلات جهان امروز تنها از طریق استفاده از ظرفیت سازمان ملل و چندجانبه‌گرایی ممکن است.

این اظهارات خانم مرکل در واکنش به سخنان اخیر رئیس جمهوری آمریکا بود. دونالد ترامپ روز سه‌شنبه، در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ضمن ستایش از میهن‌پرستی، ایدئولوژی جهانی شدن را محکوم کرده بود.

بیشتر بخوانید:حمله بی‌سابقه ترامپ: آلمان تحت کنترل روسیه قرار دارد

خانم مرکل در ادامه سخنان خود به توضیح مواضعش در مورد آینده اتحادیه اروپا اشاره کرد و گفت که با حمایت از توسعه کشورهای حوزه غرب بالکان و بر اساس منطق وجود منافع استراتژیک مشترک باید به آنها نیز چشم انداز عضویت در اتحادیه اروپا را داد.

او این رویکرد را متضمن برقراری صلح پایدار و عاملی برای اصلاحات اساسی در این کشورها برای کاهش سطح فساد عنوان کرد.

صدراعظم آلمان همچنین راهکار اساسی حل مشکل ورود مهاجران غیرقانونی به اروپا را توجه ویژه به بهبود چشم‌انداز توسعه آفریقا اعلام کرد و تاکید کرد که عمیقا معتقد به کارآیی اجرای موفق این راهکار است.

او سپس وضعیت مناسب اقتصاد آلمان را افتخار‌آمیز قلمداد کرد ولی خطاب به منتقدان اتحادیه اروپا گفت که رشد مازاد تجاری آلمان متاثر از حضور ما در اتحادیه و فرصت‌های ناشی از آن بوده است.

خانم مرکل سپس از کمک‌های مالی آلمان به یونان، اسپانیا و پرتقال دفاع کرد و یادآور شد که بخش قابل توجهی از وضعیت فعلی اقتصاد‌ آلمان مرهون تجارت با اعضاء اتحادیه اروپا بوده است و از منتقدان خواست تا به دستاوردهای این اتحادیه احترام بگذارند.

بیشتر بخوانید:کاهش بی‌سابقه محبوبیت آنگلا مرکل در آلمان

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آنگلا مرکل دچار لرزش ناگهانی شد

همایش صلح پاریس؛ مذمت ملی‌گرایی و انزوا‌گرایی در غیاب ترامپ

انتخابات محلی در یک شهر آلمان؛ «پیامبرِ» راست افراطی توانست ترامپ و مارکس را شکست دهد