حمله تند تهران به امارات و عربستان؛ از خط قرمز ایران عبور نکنید

حمله تند تهران به امارات و عربستان؛ از خط قرمز ایران عبور نکنید
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«اگر آمریکا دست از پا خطا کند پایگاه‌هایش در اطراف ایران دیگر امنیت نخواهد داشت و روزگار آنها سیاه خواهد شد.»

آگهی

حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران به دولت‌های عربستان سعودی و امارات متحده عربی هشدار داد که در صورت «عبور از خط قرمز ایران» تهران نیز از «خطوط قرمز آنها» عبور خواهد کرد.

آقای سلامی، خطاب به دولت‌های امارات متحده عربی و عربستان سعودی گفت: «دست از شرارت و توطئه بردارید. شما نمی‌توانید تیغ انتقام ملت ایران را تحمل کنید. اگر از خط قرمز ما عبور کنید قطعا از خطوط قرمز شما عبور می‌کنیم.»

جانشین فرمانده سپاه که پیش از خطبه‌های نمازجمعه تهران سخن می‌گفت حمله اهواز را «حادثه‌ای تروریستی با عقبه منطقه‌ای و جهانی» خواند و افزود‌: «رژیم عربستان سعودی و امارات صحنه‌گردان اصلی شرارت‌های امنیتی در برخی مناطق کشورمان هستند.»

وی با بیان اینکه سران این کشورها آرزوی ایجاد ناامنی در ایران را دارند تأکید کرد که آنها به هدف خود نخواهند رسید.

جانشین فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود سران این دو کشور را خطاب قرار داده و گفت:‌ «شما کوچکتر از آن هستید که رقیب یا حریف کشور بزرگی» همچون ایران باشید وی افزود:‌ «شما در مجموعه ارکان قدرت، دارای ارزش مکانی نیستید و وقتی در کنار آمریکا قرار می‌گیرید احساس قدرت می‌کنید.»

تهدید آمریکا و اسرائیل از سوی خطیب نماز جمعه

از سوی دیگر محمدعلی موحدی کرمانی، خطیب نماز جمعه تهران نیز در ادامه با ارائه تاریخچه‌ای از «مبارزه ایران با دشمنان خارجی» در سال‌های گذشته آمریکا و اسرائیل را تهدید کرد.

وی گفت: «دشمن نمی‌داند ما چه امکانات و قدرت‌ها و انسان‌های آزاده‌ای در کشور داریم که اگر رهبری اشاره کنند، آنها تل‌آویو را با خاک یکسان خواهند کرد.»

خطیب موقت نماز جمعه تهران همچنین درباره ایالات متحده نیز گفت: «اگر آمریکا دست از پا خطا کند پایگاه‌هایش در اطراف ایران دیگر امنیت نخواهد داشت و روزگار آنها سیاه خواهد شد.»

روز شنبه حمله افراد مسلح به رژه نظامیان در اهواز به کشته شدن شدن ۲۵ نفر و زخمی شدن بیش از ۷۰ تن انجامید. علی خامنه‌ای، رهبر ایران در سخنان خود عربستان سعودی و امارات عربی متحده را به دست داشتن در این حمله متهم کرده بود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

علی خامنه‌ای: عاملان حمله اهواز دستشان در جیب سعودی و امارات است

واکنش سپاه به حمله مرگبار اهواز؛ انتقامی سخت می‌گیریم

«مقام آگاه ایران» ادعای «هشدار مخفیانه آمریکا به تهران پیش از حمله داعش » در کرمان را رد کرد