Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

پلیس بریتانیا سومین مظنون حمله به اسکریپال را شناسایی کرد

پلیس بریتانیا سومین مظنون حمله به اسکریپال را شناسایی کرد
Copyright REUTERS
Copyright REUTERS
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیش از این بریتانیا از شناسایی دو افسر روس دیگر به نام‌های «الکساندر پتروف» و «پروسلاین بوشیروف» به عنوان عاملان این حمله خبر داده بود که گفته می‌شود با اسم مستعار به بریتانیا سفر کرده بودند.

آگهی

پلیس بریتانیا سومین «افسر اطلاعاتی روسیه» را که احتمال می‌رود در عملیات ترور سرگئی اسکریپال، جاسوس دوجانبۀ روس مشارکت داشته است، شناسایی کرد.

پلیس و سرویس اطلاعاتی بریتانیا بر این باورند که نفر سوم به شهر سالزبری سفر کرده تا به برنامه‌ریزی این حمله کمک کند. نام این مرد هنوز منتشر نشده است.

سرگئی اسکریپال، افسر اطلاعاتی پیشین روسیه که گفته می شود به عنوان جاسوس دوجانبه به ده‌ها تن از نیروهای سازمان اطلاعات مخفی بریتانیا (MI6) نیز خیانت کرده است در ماه مارس گذشته به همراه دخترش در حالی که بیهوش بودند در یکی از پارک‌های شهر سالزبری در جنوب انگلستان پیدا شدند.

بریتانیا می‌گوید که او و یولیا دخترش، با گاز اعصاب نوویچوک مسموم شده بودند.
پیش از این بریتانیا از شناسایی دو افسر روس دیگر به نام‌های «الکساندر پتروف» و «پروسلاین بوشیروف» به عنوان عاملان این حمله خبر داده بود که گفته می‌شود با اسم مستعار به بریتانیا سفر کرده بودند. این ادعا از سوی این دو همچنین دولت روسیه رد شده است.

این دو مظنون در گفتگو با رسانه‌های روسیه ادعا کرده‌اند که برای گردش به در بریتانیا سفر کرده بودند. 

کرملین بارها هرگونه دخالت در ماجرای مسمومیت سرگئی اسکریپال را رد کرده و آن را توطئه‌ای علیه منافع روسیه نامیده است. مسکو پیش از این خواستار انجام آزمایشات بی‌طرفانه از سوی سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در این پرونده شده بود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا: روسیه پنج سال از اسکریپال و دخترش جاسوسی می‌کرد

یولیا اسکریپال: قصد ندارم از کمکهای سفارت روسیه استفاده کنم

روسیه داعش را عامل حمله مرگبار به سالن کنسرت مسکو اعلام کرد