Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

یولیا اسکریپال: قصد ندارم از کمکهای سفارت روسیه استفاده کنم

یولیا اسکریپال: قصد ندارم از کمکهای سفارت روسیه استفاده کنم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دختر جاسوس پیشین روس اعلام کرده است که هنوز به اندازۀ کافی قوی نشده تا با رسانه‌ها به گفتگو بنشیند و سخنانی که از سوی دخترعمویش در رسانه‌های روسیه منتشر شده نیز نظرات او یا پدرش نیستند.

آگهی

یولیا اسکریپال که به همراه پدرش ماه گذشته در شهر سالزبری بریتانیا مسموم شده بود روز چهارشنبه اعلام کرد که در حال حاضر مایل نیست پیشنهاد کمک سفارت روسیه در لندن را بپذیرد.

در بیانیه‌ای که پلیس بریتانیا از سوی او منتشر کرد آمده است که سرگی اسکریپال، پدر یولیا همچنان در بیمارستان شرایط جدی را پشت سر می‌گذارد و خانم یولیا نیز که روز دوشنبه بیمارستان را ترک کرده، همچنان از تاثیرات گاز اعصاب در رنج است.

دختر جاسوس پیشین روس در این بیانیه اعلام کرده است که هنوز به اندازۀ کافی قوی نشده تا با رسانه‌ها به گفتگو بنشیند و سخنانی که از سوی دخترعمویش در رسانه‌های روسیه منتشر شده نیز نظرات او یا پدرش نیستند.

در ادامۀ بیانیه، یولیا خاطرنشان کرده است: «من با دوستان و خویشاوندانم در تماس هستم و در جریان تماس‌های ویژۀ سفارت روسیه نیز قرار گرفته‌ام که با مهربانی به من پیشنهاد داده‌اند در هر زمینه‌ای که بتوانند به من کمک می‌کنند... در حال حاضر قصد ندارم از این خدمات استفاده کنم اما اگر نظرم عوض شد می‌دانم که چگونه با آنها تماس بگیرم.»

پس از انتشار بیانیۀ خانم یولیا، سفارت روسیه اعلام کرد: «ما همچنان اصرار به برگزاری نشستی با یولیا و سرگئی اسکریپال داریم. وضعیت آنها بیش از گذشته شبیه به بازداشت یا زندان است.»

پلیس بریتانیا سرگی اسکریپال، جاسوس دوجانبۀ روس و دخترش یولیا را روز یکشنبه ۴ مارس بیهوش در شهر سالزبری بریتانیا پیدا و به بیمارستان منتقل کرد. آزمایشات پزشکی انجام شده روی آنها نشان داد که هر دوی آنها با گاز اعصاب مسموم شده بودند.

در پی این حادثه، بریتانیا مسکو را به دست داشتن در این عملیات ترور متهم کرد و به این ترتیب یکی از بزرگترین بحران‌های سیاسی در روابط لندن و مسکو از زمان جنگ سرد به اینسو آغاز شد.

با انتشار خبر مسمومیت این دو و متهم شدن روسیه، بسیاری از کشورهای غربی همبستگی خود را با بریتانیا اعلام و شماری از دیپلماتهای روس را اخراج کردند؛ از جمله ایالات متحده آمریکا که به بیش از ۱۰۰ دیپلمات روس اعلام کرد باید خاک این کشور را ترک کنند.

روسیه هرگونه دخالت در این حادثه را رد کرده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس بریتانیا سومین مظنون حمله به اسکریپال را شناسایی کرد

روسیه: نتیجه آزمایش‌های بین‌المللی «شفاف» درباره ترور اسکریپال را می‌پذیریم

دیوید کامرون در سفر به کی‌یف: اوکراین اجازه دارد با تسلیحات بریتانیایی به خاک روسیه حمله کند