«آقای کُرد»؛ خطاب دونالد ترامپ به یک خبرنگار

«آقای کُرد»؛ خطاب دونالد ترامپ به یک خبرنگار
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از پایان جلسه، رحیم رشیدی ضمن ابراز خشنودی از این مساله در صفحه توییتر خود چنین نوشت: «من آقای کرد هستم و به آن افتخار می‌کنم. از آقای ترامپ برای به رسمیت شناختن مبارزات کردها علیه داعش متشکرم.»

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده در جریان کنفرانس مطبوعاتی روز چهارشنبه در نیویورک، رحیم رشیدی، خبرنگار کرد حاضر در جلسه را «آقای کُرد» خطاب کرد؛ امری که خشنودی وی و برخی از کردها را به دنبال داشت.

زمانی که آقای رشیدی درخواست کرد از رئیس‌جمهور آمریکا سوالی بپرسد، آقای ترامپ به او گفت: «بله، لطفا، آقای کرد، بپرسید.»

از شواهد امر چنین به نظر رسید که این خبرنگار از خطاب دونالد ترامپ ناراحت نشد و سوال خود را در زمینه ارتباط میان ایالات متحده و کردها پس از سقوط داعش بیان کرد.

پس از جلسه رحیم رشیدی ضمن ابراز خشنودی از این مساله در صفحه توییتر خود چنین نوشت: «من آقای کرد هستم و به آن افتخار می‌کنم. از آقای ترامپ برای به رسمیت شناختن مبارزات کردها علیه داعش متشکرم.»

آقای رشیدی صبح امروز در مصاحبه با «یورونیوز» گفت: «من بسیار افتخار می‌کنم که کرد هستم. مردم کرد همواره نادیده گرفته می‌شوند و به همین علت وقتی از سوی مقامات به رسمیت شناخته می‌شویم به هویت خود افتخار می‌کنیم.»

وی در ادامه افزود: «از حکومت ایران تا دولت ترکیه، هویت کردها همیشه تحت حمله است. این یک لحظه خوشحال کننده برای من و بیش از چهل میلیون کرد در سراسر جهان است، زیرا از سوی رئیس جمهور ایالات متحده آمده است. ما [از سوی آقای ترامپ] به خاطر آنچه هستیم به رسمیت شناخته شدیم.»

بسیاری از کردها از خطاب آقای ترامپ خوشحال هستند و در شبکه‌های اجتماعی با هشتگ MrKurd# به این سخنان واکنش نشان می‌دهند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پشت پرده بازداشت خواننده کرد در ترکیه؛ ساخت فیلمی درباره کشتار ایزدی‌ها

سیاست خارجی دونالد ترامپ در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

محاکمه تاریخی رئیس جمهوری سابق؛ دادستان پرونده: ‌ترامپ دست به توطئه‌چینی مجرمانه زده است