Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دانمارک؛ تحقیق درباره پلیسی که زن معترض برقع پوش را در آغوش کشید

دانمارک؛ تحقیق درباره پلیسی که زن معترض برقع پوش را در آغوش کشید
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وکیل این افسر پلیس زن می‌گوید: «خیلی بی معنی است. همانطور که موکل من می‌گوید، اگر هر شخص دیگری هم جای او بود همین کار را انجام می‌داد. بنابراین این موضوع هیچ ربطی به نقاب پوش بودن (آن زن) ندارد.»

آگهی

پلیس دانمارک می‌گوید در خصوص رفتار یک مامور پلیس زن که یکی از زنان برقع‌پوش را در تظاهراتی علیه منع پوشیدن روبنده به آغوش کشید، تحقیق می کند.

در عکسی که خبرنگار رویترز آن را گرفت این افسر زن پلیس یکی از معترضان روبنده پوش را که ظاهرا گریه می کند به آغوش می کشد. 

ماه گذشته شماری از مردم و کنشگران دانمارکی در اعتراض به قانون منع روبنده در خیابان‌های کپنهاگ، پایتخت این کشور راهپیمایی اعتراضی برگزار کردند. صدها تن از معترضان به این قانون نیز با پوشیدن روبنده به تظاهرکنندگان پیوسته و به این ترتیب اعتراض نمادین خود را به این قانون نشان دادند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

مارکوس نوت، نماینده راست‌گرا و ضدمهاجر پارلمان دانمارک از حزب «لیبرال دانمار» درباره این عکس گفته بود:‌ «این عکس پای پلیس را به ماجرایی کشانده که از لحاظ سیاسی بسیار حساس است و نباید در آن مشارکتی داشته باشد.»

وی افزود: «وظیفه پلیس اعمال قانون است نه اینکه افرادی را که بر خلاف قانون عمل می‌کنند در آغوش بکشد.»

توربن کوچ، وکیل این پلیس می‌گوید که وی احساس کرده بود که باید تنش را در آن لحظه به عنوان «افسر مذاکره کننده» کم کند، نقشی که معمولا در مواقع پرتنش اعتراضات به پلیس داده می‌شود.

آقای کوچ گفت: «خیلی بی معنی است. همانطور که موکل من می‌گوید، اگر هر شخص دیگری هم جای او بود همین کار را انجام می‌داد. بنابراین این موضوع هیچ ربطی به نقاب پوش بودن (آن زن) ندارد.»

ممنوعیت پوشیدن برقع یا روبنده در دانمارک باعث ایجاد اختلافات و بحث‌های بسیاری در این کشور شده است. موافقان معتقدند که این قانون ارزش‌های سکولار و دموکراتیک دانمارک را حفظ می‌کنند. مخالفان اما آن را ضد آزادی مذهب و بیان می دانند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قانون ممنوعیت پوشاندن کامل صورت در هلند اجرایی شد

شورش، غارت و نابسامانی در کالدونیای جدید ماکرون را به این قلمرو فرانسه کشاند

حمله به خوابگاه‌های دانشجویان خارجی و نگرانی مهاجران افغان؛ در قرقیزستان چه خبر است؟