Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترکیه در شرق فرات مناطق امن ایجاد می‌کند

ترکیه در شرق فرات مناطق امن ایجاد می‌کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گسترش کارزار نظامی ترکیه در شرق فرات خطر رویارویی این کشور با نیروهای ایالات متحده در این منطقه را بیشتر می‌کند.

آگهی

ترکیه بنا دارد در کرانه شرقی رود فرات در سوریه منطقه امن ایجاد کند.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌ جمهوری ترکیه روز دوشنبه اعلام کرد این کشور قصد دارد در شرق فرات وارد عمل شود و در این ناحیه نیز همچون شمال غربی سوریه مناطق امن ایجاد کند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

ترکیه پیش از انجام عملیات عفرین نیز عملیاتی فرامرزی به نام «سپر فرات» انجام داده بود که هدف آن مبارزه با اعضای یگان‌های مدافع خلق کردستان و نیروهای داعش بود.

پس از پایان عملیات سپر فرات در اوائل سال گذشته میلادی، دولت ترکیه در مناطقی ازاین سرزمین‌ها نوعی فرمانداری‌های‌ محلی ایجاد کرد که زیر کنترل و حفاظت نیروهای ترکیه بوده‌اند.

رئیس‌جمهوری ترکیه که در نیویورک بسر می‌برد گفت:‌ «به خواست خدا در زمان پیش رو، شمار مناطق امن در سوریه را افزایش خواهیم داد، کاری که شرق فرات را هم در بر می‌گیرد.»

آقای اردوغان پیش از این نیز هشدار داده بود که ترکیه علیه یگان‌های مدافع خلق در مرز سوریه و در صورت لزوم حتی در مرز عراق عملیات نظامی خواهد داشت.

سخنان رئیس‌جمهوری ترکیه در حالی ایراد می‌شود که هفته گذشته روسیه و ترکیه پس از نشستی مشترک اعلام کردند ارتش هر دو کشور در شمال‌غربی ادلب منطقه غیرنظامی ایجاد خواهند کرد.

یگان‌های مدافع خلق متحد اصلی ایالات متحده در مبارزه با داعش در سوریه بوده‌‌اند و گسترش کارزار نظامی ترکیه در شرق فرات خطر رویارویی ترکیه با نیروهای ایالات متحده در این منطقه را نیز بیشتر می‌کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استقبال ایران از توافق پوتین و اردوغان بر سر ادلب

ایجاد منطقه غیرنظامی در ادلب؛ اردوغان و پوتین به توافق رسیدند

الهه کولایی: فشارهای آمریکا همگرایی ترکیه، روسیه و ایران را بیشتر کرد