والیبال؛ ایران با شکست مقابل کانادا در آستانه حذف از مسابقات قهرمانی جهان

عکس از ایسنا
عکس از ایسنا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ملی پوشان ایرانی که در نخستین دیدار این مرحله ۳ به صفر نتیجه را مقابل بلغارستان واگذار کرده بودند روز شنبه در دیداری حساس مقابل کانادا شکست خوردند تا در آستانه حذف از این مسابقات قرار بگیرند.

آگهی

تیم ملی ایران دومین دیدار از مرحله دوم گروهی مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان را نیز با شکست پشت سر گذاشت تا شانس صعودش به جمع شش تیم پایانی به حداقل برسد.

ملی پوشان ایرانی که در نخستین دیدار این مرحله ۳ به صفر نتیجه را مقابل بلغارستان واگذار کرده بودند روز شنبه در دیداری حساس مقابل کانادا شکست خوردند تا در آستانه حذف از این مسابقات قرار بگیرند.

شاگردان کولاکوویچ در ست نخست رقابتی نزدیک با تیم پرقدرت کانادا داشتند و تا امتیاز شانزده شانه به شانه حریف پیش رفتند اما در نهایت با اختلاف ۵ امتیازی این ست را واگذار کردند.

تیم ایران در ست دوم موفق شد با همان نتیجه ست اول یعنی ۲۵ بر ۲۰ کانادا را شکست دهد و با کسب روحیه بهتر به ادامه مسابقه امیدوار شود.

ضعیف ترین عملکرد تیم ملی ایران در ست سوم رقم خورد. ملی پوشان در این ست با دریافت های بسیار ضعیف این امکان را به بازیکنان تیم کانادا دادند تا با سرویس ها و ضربات حساب شده خیلی زود خود را با اختلاف پیش بیاندازند و در نهایت ۲۵ بر ۱۵ فاتح این ست شوند.

ملی پوشان والیبال ایران در ست چهارم فوق العاده ظاهر شدند. سعید معروف و یارانش پس از جبران کردن اختلاف چهار امتیازی در میانه این ست موفق شدند ۲۵ بر ۲۴ از سد حریف بگذرند و راهی ست پنجم شوند.

کانادا ست پنجم را بهتر از ایران شروع کرد و همان ابتدا چهار امتیاز پیش افتاد. بازیکنان تیم ایران به تدریج به خود آمدند و فاصله امتیازها را کمتر کردند تا اینکه هر دو تیم در امتیاز شش برابر شدند.

پس از آن نوبت کانادا شد تا دوباره پیش بیافتد اما این برتری دوام زیادی نیاورد. پاس های بریده معروف و دفاع بی نقص معنوی نژاد تیم ایران را دوباره به بازی برگرداند تا دو تیم دوباره در امتیاز ده به تساوی برسند.

انتهای ست پنجم باز هم به برتری تیم کانادا منجر شد تا این تیم در نهایت ۱۵ بر ۱۲ فاتح این ست و پیروز نهایی مسابقه شود.

سومین دیدار ایران در مرحله دوم روز یکشنبه مقابل آمریکا خواهد بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارش اختصاصی یورونیوز؛ از بغض شکست والیبال ایران تا هواداران قسم خورده

لیگ جهانی والیبال: ایران آرژانتین را شکست داد

دانش‌آموز کانادایی رکورد جهانی دو ۴۰۰ متر داخل سالن را شکست