Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بازنشر عکس‌های داعش؛ رهبر ملی‌گرایان فرانسه آزمایش روان‌شناسی نمی‌دهد

بازنشر عکس‌های داعش؛ رهبر ملی‌گرایان فرانسه آزمایش روان‌شناسی نمی‌دهد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مارین لوپن پس از حملات ۱۳ نوامبر پاریس، عکس‌هایی از یک سرباز سوری له شده با تانک، خلبان اردنی که زنده زنده در آتش سوزانده شد و جیمز فولی، روزنامه نگار آمریکایی اسیر داعش منتشر کرده بود.

آگهی

مارین لوپن، رهبر حزب اتحاد ملی (جبهه ملی سابق فرانسه) اعلام کرد حاضر نیست برای آزمایش سلامتِ روان به پزشکی قانونی مراجعه کند.

مارین لوپن پس از حملات ۱۳ نوامبر پاریس، عکس‌های از یک سرباز سوری له شده با تانک، خلبان اردنی که زنده زنده در آتش سوزانده شد و جیمز فولی، روزنامه نگار آمریکایی اسیر داعش را منتشر کرده بود.

 دادستانی نانتر (حومه پاریس) پس از انتشار این عکس‌ها وی را به اتهام ترویج خشونت و انتشار تصاویری که دسترسی کودکان به آن‌ ممکن است، تحت تعقیب قرار داد. حال و در جریان رسیدگی به این پرونده، بازپرس برای وی قرار مراجعه به پزشکی قانونی صادر کرده است. 

بیشتر بخوانید:

رهبر جبهه ملی فرانسه به دلیل انتشار عکس‌های داعش تحت تعقیب قرار گرفت

رهبر راست‌گرایان افراطی فرانسه روز پنجشنبه در واکنش به این قرار در حساب توییتر خود نوشت: «واقعا دیوانه کننده است. این رژیم دیگر دارد من را می‌ترساند.» وی همچنین به خبرنگاران گفت که مطمئنا و برخلاف نظر بازپرس، نزد روان پزشک نخواهد رفت.

دادستانی نانتر، در واکنش به این توییت خانم لوپن اعلام کرد بر اساس قانون، متهم چنین جرمی باید [برای بررسی سلامت روان] مورد آزمایش پزشکی قرار گیرد.

«دقبقا دیوانه کننده است. این رژیم دیگر دارد واقعا من را می‌ترساند»

ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا و متحد ملی‌گرایان فرانسه، در واکنش به این ماجرا در حساب توییتر خود با خانم لوپن و «همه فرانسوی‌های آزادیخواه اعلام همبستگی» کرد. 

خانم لوپن که سال گذشته همراه با امانوئل ماکرون به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه راه یافت، جریان ملی‌گرا، ضد مهاجرت و اسلام‌ستیز فرانسه را رهبری می‌کند. حزب اتحاد ملی با تمام قوا خود را برای انتخابات پارلمان اروپا در سال ۲۰۱۹ آماده می‌کند و امیدوار به کسب یک پیروزی چشمگیر است. 

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رهبر جبهه ملی فرانسه به دلیل انتشار عکس‌های داعش تحت تعقیب قرار گرفت

انتخابات پارلمانی فرانسه؛ راست‌های افراطی در نظرسنجی‌ها از ائتلاف چپ‌ها محبوب‌ترند

نگاه متفاوت احزاب فرانسه به راهپیمایی علیه یهودستیزی