Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

جنجال بر سر شام گرانقیمت نیکولاس مادورو در ترکیه

جنجال بر سر شام گرانقیمت نیکولاس مادورو در ترکیه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این شام گرانقیمت به این دلیل جنجال برانگیز می شود که ونزوئلا دچار یکی از شدیدترین بحران‌های اقتصادی است، میلیون‌ها نفر از ساکنان این کشور از گرسنگی و کمبود مواد غذایی رنج می‌برند و گوشت قرمز در ونزوئلا کالایی لوکس و کمیاب محسوب می‌شود.

آگهی

انتشار تصاویری از نیکولاس مادورو، رئیس جمهموری ونزوئلا و همسرش که در یکی از مشهورترین رستورانهای شهر استانبول ترکیه مشغول خوردن شام هستند اعتراضات بسیاری را در ونزوئلا برانگیخت.

 آقای مادورو این شام را بهنگام بازگشت از سفر به چین و توقف کوتاهش در ترکیه صرف کرد.

این شام گرانقیمت به این دلیل جنجال برانگیز می شود که ونزوئلا دچار یکی از شدیدترین بحران‌های اقتصادی است، میلیون‌ها نفر از ساکنان این کشور از گرسنگی و کمبود دارو و مواد غذایی رنج می‌برند و گوشت قرمز در ونزوئلا کالایی لوکس و کمیاب محسوب می‌شود.

خبر صرف این شام پس از آن رسانه‌ای شد که آشپز و مالک مشهور رستوران، ویدئو و عکس‌هایی از شام نیکولاس مادورو را در صفحات خود در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد. علاوه بر صرف شام، در یکی دیگر از ویدئوها نیز آقای مادورو در حال کشیدن سیگاری دیده می‌شود که آن را از جعبه‌ای بیرون آورده که نام خودش روی آن نقش بسته است.

مخالفان نیکولاس مادورو از این رویداد به عنوان شاهدی از دور بودن و بی‌تفاوتی رئیس جمهور کشورشان در قبال بحران ونزوئلا یاد می‌کنند و می‌گویند او با پولی که از کشورش دزدیده به همراه همسرش دریکی از گرانترین رستورانهای دنیا مشغول لذت بردن است.

بحران اقتصادی ونزوئلا باعث شده است که تا کنون بیش از ۲ میلیون نفر از ساکنان آن برای فرار از گرسنگی و کمبودهای دارو و مواد غذایی به کشورهای همسایه پناه ببرند.

نزدیک به دو سوم از ساکنان ونزوئلا که در یک تحقیق دانشگاهی شرکت داشتند اعلام کرده‌اند که در یکسال گذشته بطور متوسط ۱۱ کیلوگرم وزن کم کرده‌اند؛ هشتاد درصد از پاسخ دهندگان نیز گفته‌اند که در فقر زندگی می‌کنند.

سفر نیکولاس مادورو به چین با امید تامین بودجه برای دولت سوسیالیستی‌ ونزوئلا انجام شده بود و او درنهایت درحالی به کشورش بازگشت که چند معاهده بویژه در بخش انرژی امضا کرده بود.

این رستوران ترک در سال ۲۰۱۷ میلادی مشهور شد یعنی زمانی که سرآشپز آن ویدئوهایی از خود را در حال پاشیدن نمک به سبک ویژه‌ای به روی گوشت منتشر کرد؛ نمک پاشیدن‌هایی که به حرکتهای مار کبرا شبیه بود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ: درها برای مذاکره با ونزوئلا باز است

مادورو خطاب به آمریکا: به همسرم کار نداشته باشید

یک رستوران ایتالیایی به مشتریانش در قبال غذا خوردن بدون داشتن تلفن همراه، یک بطری شراب هدیه می‌دهد