Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

لهستان: در برابر هرگونه تحریم علیه مجارستان می‌ایستیم

لهستان: در برابر هرگونه تحریم علیه مجارستان می‌ایستیم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در جلسه رای‌گیری پارلمان اروپا بیشتر از دوسوم نمایندگان با طرح توبیخ مجارستان موافقت کردند. بدین ترتیب راه برای تحریم هایی مانند تعلیق حق رای مجارستان در اتحادیه اروپا باز شد.

آگهی

لهستان آماده است تا در برابر هرگونه تحریم اتحادیه اروپا علیه مجارستان بایستد.

وزارت خارجه لهستان در بیانیه‌ای شامگاه چهارشنبه ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) اعلام کرد: «اقدامات اتحادیه علیه یک کشور عضو تنها منجر به بی‌اعتمادی هر چه بیشتر شهروندان به نهادها‌ی اروپایی می‌شود.»

در این بیانیه تصریح شده است: «هر کشوری بر اساس حق حاکمیت اجازه دارد، اصلاحات داخلی را که به نظر مناسب می‌آید انجام دهد.»

پارلمان اتحادیه اروپا روز چهارشنبه بر اجرای تحریم علیه مجارستان به دلیل قصور در اجرای ارکان دموکراسی، حقوق مدنی و همین‌طور فساد اقتصادی، رای مثبت داد.

بیشتر بخوانید: ماده تنبیهی پارلمان اروپا علیه مجارستان تصویب شد

در جلسه رای‌گیری پارلمان اتحادیه اروپا بیشتر از دوسوم نمایندگان با طرح توبیخ مجارستان موافقت کردند. بدین ترتیب راه برای تحریم هایی مانند تعلیق حق رای مجارستان در اتحادیه اروپا باز شد. رای موافق نمایندگان پارلمان اروپا به این ماده بدلیل سیاست های خودسرانه مجارستان در راستای استراتژی های اروپا خصوصا در زمینه سیاست های مهاجرتی اعلام شد.

کمیسیون اتحادیه اروپا پیش از این اقدامات تنبیهی مشابهی را برای دولت لهستان در نظر گرفته بود، اما این نخستین بار است که پارلمان اروپا تصمیم گرفته تا با اعمال قدرت در چهارچوب «ماده ۷» علیه یک کشور اتحادیه اقدام کند. ماده ۷ پیمان‌نامه اروپا به پارلمان اجازه می‌دهد تا علیه یک کشور عضو که مفاد اساس‌نامه تشکیل اتحادیه را نقض کرده، تصمیم بگیرد.

ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان که یکی از شناخته‌شده‌ترین رهبران منتقد اتحادیه اروپاست، در اوائل سال جاری میلادی به لطف شعارهای ضد مهاجران در جریان کارزار انتخاباتی، برای دومین بار به نخست‌وزیری مجارستان انتخاب شد. وی به رغم برخورداری از حمایت‌های داخلی به دلیل سیاست‌های مهاجرستیزانه، به شدت زیر فشار پارلمان اروپا قرار گرفته است. این نهاد اروپایی سیاست مهاجرتی آقای اوربان را مغایر با ارزش‌های اتحادیه می‌داند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرباز لهستانی که با ضربات چاقوی یک پناهجو در مرز بلاروس مجروح شده بود جان باخت

نرمش بروکسل در برابر ورشو؛ روند لغو اجرای ماده ۷ معاهده اتحادیه اروپا علیه لهستان آغاز شد

کنیسه‌ یهودیان در پایتخت لهستان با کوکتل مولوتف هدف حمله قرار گرفت