پیدا شدن یک سگ محکومی را از ۵۰ سال زندان نجات داد

پیدا شدن یک سگ محکومی را از ۵۰ سال زندان نجات داد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«پیدا شدن این سگ نشان می‌دهد که شاکی در بیانات خود صادق نبوده است.»

آگهی

پیدا شدن یک سگ به نجات یک مرد محکوم به آزار جنسی در اورگانِ ایالات متحده انجامید.

جاشوا هورنر،‌ ماه آوریل سال ۲۰۱۷ به جرم آزار جنسی یک دختر نوجوان زیر سن قانونی در شهر ردموند ایالت اورگان، به ۵۰ سال زندان محکوم شده بود.

دختر نوجوانی که جاشوا را به آزار جنسی متهم کرده بود در دادگاه مدعی شد که جاشوا تهدید کرده اگر وی موضوع را با پلیس در میان بگذارد حیوانات خانگی‌ آنها را خواهد کشت و بعد جلوی چشم او به سگش شلیک کرده و آن را کشته تا از وی زهر چشم بگیرد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

اما پس از آنکه دادگاه اورگان جاشوا را به آزار جنسی محکوم کرد وی از یک گروه مدافع حقوق بشر به نام «پروژه بی‌گناهی اورگان» درخواست کمک کرد.

این گروه با جان هامل، یکی از وکلای پرونده جاشوا تماس گرفتند و وی موافق کرد با آنها همکاری کند. جاشوا که ادعای بی‌گناهی کرده بود تأکید داشت که هرگز به سگ شلیک نکرده و می‌گفت شاکی پرونده که در دادگاه قسم راست‌گویی خورده بود دروغ گفته است.

بازرسان تلاش کردند ردِ این سگ را که گفته می‌شد احتمالا زنده است و از جای دیگری سر درآورده، گرفتند و گرچه در ابتدا نتوانستند اثری از آن پیدا کنند اما سرانجام موفق شدند سگ مزبور را که «لوسی» نام دارد در شهر سیاتل و نزد صاحبانی تازه پیدا کنند.

هویت این سگ از طریق زنجیره‌ای از بازداشت‌های قانونی و بررسی‌ها کارشناسانه تأیید شد.

وکیل این پرونده به دادگاه اعلام کرد که این تغییر در مستندات گرچه ثابت نمی‌کند که جاشوا مرتکب آزار جنسی نشده اما محکومیت وی را نیز ثابت نمی‌کند و پیدا شدن این سگ نشان می‌دهد که شاکی در بیانات خود صادق نبوده است.

به این ترتیب نخست جاشوا هورنر ۳۱ ساله با قرار برگزاری دادگاه مجدد از زندان آزاد شد. اما پس از آنکه شاکی برای بحث درباره اقامه مجدد دعوی حاضر نشد قاضی پرونده اعلام کرد آقای هورنر با دادگاه مجدد روبرو نخواهد بود.

قاضی پرونده ضمن اعلام این که بهترین نظام قانونی دنیا هم کامل نیست، رفتار شجاعانه وکیل پرونده را ستود و اعلام کرد چنین رفتاری در ایالات متحده نامعمول است و باید الگوی دیگران باشد.

بیشتر بخوانید:

جنجال رابطه جنسی دختر‌ ۱۱ ساله و خلأ قانونی «سن رضایت» در فرانسه

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرمانده نیروی انتظامی تهران: سگ‌گردانی قدغن است

ترامپ بر سر پرونده حق‌السکوت به ستاره پورن: اگر قاضی به زندان بیندازدم افتخار بزرگی برایم خواهم بود

دادگاهی در آمریکا، ایران و سوریه را برای قتل یک نفر در اسرائيل به پرداخت ۱۹۱ میلیون دلار محکوم کرد