Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

تحقیق در مورد نقش روسیه در انتخابات آمریکا؛ مشاور کارزار ترامپ محکوم شد

تحقیق در مورد نقش روسیه در انتخابات آمریکا؛ مشاور کارزار ترامپ محکوم شد
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews با استفاده از  رویترز، خبرگزاری فرانسه
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جورج پاپادوپولوس در حالی به ۱۴ روز زندان محکوم می شود که دونالد ترامپ هرگونه اطلاع از تماس روسیه با کارزار انتخاباتی خود را رد می کند.

آگهی

جورج پاپادوپولوس، مشاور کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در انتخابات سال ۲۰۱۶ میلادی به دلیل اظهارات کذب در برابر پلیس فدرال به ۱۴ روز زندان محکوم شد.

این مشاور پیشین دونالد ترامپ پیش از این به جرم خود اعتراف کرده بود. او متهم به «دروغگویی» به «اف.بی.آی» در پرونده تحقیق در مورد دخالت روسیه در انتخبات ریاست جمهوری آمریکا بود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

دادستانانی که با رابرت مولر، بازپرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ایالات متحده همکاری می کنند اعلام کرده اند که جورج پاپادوپولوس به ماموران پلیس فدرال درباره نقش خود در جریان تماس با روسیه و همچنین اطلاع کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ از این تماسها دروغ گفته بود.

جورج پاپادوپولوس در حالی به ۱۴ روز زندان محکوم می شود که رئیس جمهوری آمریکا هرگونه اطلاع از تماس روسیه با کارزار انتخاباتی خود را رد می کند. در مقابل روسیه نیز هرگونه دخالت در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده را تکذیب کرده است.

جورج پاپادوپولوس علاوه بر حبس ۱۴ روزه به یک سال آزادی مشروط، ۲۰۰ ساعت خدمات عام المنفعه و جریمه ۹۵۰۰ دلاری محکوم شده است.

کاخ سفید پیش از این در واکنش به اعتراف جورج پاپادوپولوس در مورد ارائه اطلاعات کذب به پلیس فدرال، نقش او را در کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ کمرنگ دانسته بود.

جورج پاپادوپولوس، ۳۱ ساله، در ماه اکتبر سال ۲۰۱۷ پذیرفته بود که به ماموران «اف.بی.آی» در جریان تحقیق آنها در مورد نقش روسیه در انتخابات آمریکا دروغ گفته است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دمکرات‌ها خواستار دریافت جزئیات کامل ملاقات‌های ترامپ با پوتین شدند

درخواست چین از آمریکا: تحریم نظامی ما را لغو کنید

باز شدن قفل بسته تسلیحاتی ۱۸ میلیارد دلاری آمریکا؛ ۵۰ جنگنده اف-۱۵ در اختیار اسرائیل قرار می‌گیرد