Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ترامپ خطاب به هوادارانش: اگر استیضاح شوم مقصر شما هستید

 ترامپ خطاب به هوادارانش: اگر استیضاح شوم مقصر شما هستید
ترامپ خطاب به هوادارانش: اگر استیضاح شوم مقصر شما هستید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ در ادامه با زبان بی زبانی از هودارانش خواست با شرکت در انتخابات اجازه ندهند که دمکرات ها دست بالا را در کنگره از آن خود کنند و به تبع آن جریان استیضاح را به سرانجام برسانند.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه برای برانگیختن حس مسئولیت نزد هوادارانش خطاب به آنها گفت اگر استیضاح شود مقصر آنها هستند زیرا در پای صندوق های رای حاضر نشده اند.

این نخستین بار نیست که دونالد ترامپ از احتمال استیضاح و برکناری سخن می گوید. رئیس جمهوری آمریکا پیشتر در گفتگو با شبکه فاکس نیوز با تاکید بر اینکه در صورت عزل شدن از پست خود همه بازارها فروخواهند پاشید و همه فقیرتر از آنچه هستند، خواهد شد این سوال را مطرح کرد که چرا دمکرات ها باید احتمال وقوع چنین شرایطی در آینده را در نظر نگیرند؟

بیشتر بخوانید:

اینبار اما دونالد ترامپ در حالی باردیگر به مسئله استیضاح اشاره می کند که با گذشت یک هفته پرتلاطم، صلاحیت و قابلیت های او برای کنترل بر دولت و بدست گرفتن هدایت دستگاه اجرایی کشور به شدت زیر سوال رفته است.

رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه در جریان اجتماعی از هوادارانش در بیلینگز، پرجمعیت‌ترین شهر ایالت مونتانا مدعی شد: «من تنها رئیس جمهوری تاریخ آمریکا هستم که برغم آنکه می گویند "چه کارهای مثبتی انجام داده!" اما با اینحال قصد دارند استیضاحم کنند.»

دونالد ترامپ در ادامه با زبان بی زبانی از هودارانش خواست با شرکت در انتخابات اجازه ندهند که دمکرات ها دست بالا را در کنگره از آن خود کنند و به تبع آن جریان استیضاح را به سرانجام برسانند.

رئیس دستگاه اجرایی آمریکا در این ارتباط به هواداران یاد آور شد: «شما فقط به یک نامزد رای نمی دهید بلکه حزبی را برمی گزینید که کنترل کنگره را در دست می گیرد و این مسئله بسیار مهم است، بسیار مهم.»

کتاب جدید باب وودوارد، خبرنگار سرشناس آمریکایی که افشاگری هایش در خصوص رسوایی «واترگیت» پیشتر به استعفای ریچارد نیکسون، رئیس جمهوری وقت آمریکا در سال ۱۹۷۴ انجامید، برای دونالد ترامپ نیز دردسرساز شده است.

در این کناب که «وحشت؛ ترامپ در کاخ سفید» نام دارد و قرار است یازدهم سپتامبر منتشر شود، رئیس جمهوری آمریکا فردی «دمدمی‌مزاج»، «عصبی»، «بی‌سواد» و دچار «پارانویا» (ترس و بدگمانی) معرفی شده که مدام از سوی اطرافیانش تحت کنترل است تا دست به خطایی فاحش نزند.

بیشتر بخوانید:

جدا از کتاب یاد شده که دردسر تازه ای برای رئیس جمهوری آمریکا ایجاد خواهد کرد انتشار مقاله ای انتقاد آمیز و بدون امضاء که از سوی یک «مقام ارشد دولتی» نوشته شدهف دونالد ترامپ را پس از دریافت ضربه های متعدد قبلی در گوشه رینگ قرار داده است.

بیشتر بخوانید:

ترامپ در واقع در هر سه مسیر گذشته، حال و آینده در وضعیتی سخت قرار گرفته است. او نگران نتیجه انتخابات و استیلای دمکرات ها بر کنگره است و در زمان حال نیز با چالش های یاد شده دست و پنجه نرم می کند. حتی اگر به گذشته ای نه چندان دور رجوع کند به اعترافات مایکل کوهن، وکیل سابق خود بر می خورد که تحت قسم فاش کرده که به درخواست موکلش برای جلوگیری از تاثیر منفی بر انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ اقدام به پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم های پورن و یک مدل مجله پلی بوی کرده است.

اگر به همه اینها مسئله دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را نیز اضافه کنیم به راحتی می توان درک کرد که چرا رئیس جمهوری آمریکا طی کمتر از یکماه دوبار به صراحت واژه استیضاح را به زبان آورده و آنرا تکرار کرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتشار بخش‌هایی از یک کتاب جنجالی در آمریکا: ترامپ دستور قتل اسد را داده بود

درخواست حذف ستارۀ دونالد ترامپ از پیاده‌روی مشاهیر هالیوود

شکست سنگین حزب حاکم فرانسه در انتخابات اروپا؛ ماکرون پارلمان را منحل کرد