Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نتایج نظرسنجی؛ ترس مردم آلمان از سیاست‌های ترامپ بیشتر است تا بحران پناهجویان

نتایج نظرسنجی؛ ترس مردم آلمان از سیاست‌های ترامپ بیشتر است تا بحران پناهجویان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«سیاست اولویت با آمریکای ترامپ، رفتار خصمانه‌اش درباره توافق‌های بین‌المللی و سیاست تهاجمی‌ در قبال تجارت و تعرفه‌ها در قبال متحدان آمریکا موجب ایجاد ترس و نگرانی در میان مردم آلمان می‌شود.»

آگهی

یک نظرسنجی در آلمان نشان می‌دهد که بزرگ‌ترین ترس مردم این کشور بیشتر از سیاست‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده است نه بحران پناهجویان.

نتایج پژوهشی که برای یک شرکت بزرگ بیمه با نام (R+V) انجام شده نشان می دهد که ۶۹ درصد از شرکت‌کنندگان معتقدند که بیش از موضوع بحران مهاجرت و سیاست دولت آلمان درباره پناهجویان، تصمیم‌های دونالد ترامپ است که بر سیاست آلمان تاثیر می‌گذارد.

مدیر موسسه تحقیقاتی این شرکت خدمات بیمه می گوید که دو سوم مردم آلمان سیاست‌های رئیس جمهوری ایالات متحده را برای جهان خطرناک می‌دانند.

تا پیش از این «تروریسم» مهمترین ترس مردم این کشور بوده که در تحقیقات جدید به جایگاه پنجم در سنجش نگرانی آلمانی‌ها سقوط کرده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

این پژوهش می‌افزاید که موضوع مهاجرت و پناهجویان نیز از جمله دغدغه‌های مردم این کشور است و ۶۵ درصد از آلمانی‌ها نگران موج پناهجویان در کشور خود هستند که این مقدار نسبت به سال گذشته ۶ ردصد افزایش یافته است. البته ۶۳ درصد آنها نیز نگران تنش‌ها اجتماعی ناشی از بحران پناهجویان هستند.

منفرد اشمیت، تحلیلگر سیاسی و مشاور این پژوهش می‌گوید: «سیاست اولویت با آمریکای دونالد ترامپ، رفتار خصمانه‌اش درباره توافق‌های بین‌المللی و سیاست تهاجمی‌ او درباره تجارت و تعرفه‌ها در قبال متحدانش موجب ایجاد ترس و نگرانی در میان مردم آلمان می‌شود.»

این نظرسنجی ۲ هزار و ۳۳۵ شرکت‌کننده ۱۴ تا ۲۵ سال داشته و موضوع اصلی آن ترس‌ها و نگرانی‌های مردم آلمان برای آینده خود بوده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ابلاغ مسئولیت جدید به رییس اطلاعات و امنیت داخلی آلمان پس از برکناری

روند طولانی اخذ پناهندگی در آلمان؛ پناهجویان در برزخ

آنگلا مرکل: آمریکا دیگر نمی‌تواند برقرار کنندۀ نظم جهانی باشد