Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ناپدید‌شدن ۵۰ مهاجر غیرقانونی در ایتالیا

ناپدید‌شدن ۵۰ مهاجر غیرقانونی در ایتالیا
Copyright عکس:رویترز
Copyright عکس:رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حدود ۵۰ مهاجر از مجموع ۱۴۴ مهاجری که اخیرا پس از نجات از سرگردانی در دریای مدیترانه، اجازه ورود به خاک ایتالیا را دریافت کرده‌ بودند، ناپدید شدند.

آگهی

حدود ۵۰ مهاجر از مجموع ۱۴۴ مهاجر غیرقانونی که اخیرا پس از نجات از سرگردانی در دریای مدیترانه، اجازه ورود به خاک ایتالیا را دریافت کرده‌ بودند، ناپدید شدند.

ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا از طریق صفحه فیس‌بوک شخصی خود اعلام کرد که این افراد با وجود این که نیاز به مراقبت داشتند و به دنبال یک سرپناه و یک زیرانداز و روانداز بودند، تصمیم به ترک مرکز پذیرش مهاجران گرفته‌اند.

آقای سالوینی همچنین این رخداد را تائیدی بر ادعاهای پیشین خود در مورد مهاجران غیرقانونی دانسته و نوشته که بنابراین این افراد برخلاف تصور عمومی اسکلت‌هایی نیستند که از جنگ و قحطی فرار کرده باشند.

مهاجران تازه واردی که وزیر کشور ایتالیا از آنها سخن گفته، شب ۱۵ ماه اوت پس از ۱۰ روز سرگردانی در دریای مدیترانه از طریق کشتی بشردوستانه «دی‌چوتی» نجات داده شدند ولی دولت ضدمهاجران ایتالیا از پذیرش آنها امتناع می‌کرد. پس از آن که ایرلند، آلبانی و کلیسای کاتولیک ایتالیا توافق کردند تا به اکثریت جمعیت ۱۴۴ نفری مهاجران غیرقانونی پناه دهند، آنها وارد ساحل ایتالیا شدند.

بیشتر بخوانید:سازمان ملل: مهاجران ردشده توسط ایتالیا مورد «شکنجه و تجاوز» قرار گرفته بودند

فرانچسکو سودو، رئیس نهاد خیریه کلیسای کاتولیک ایتالیا (کاریتاس) که مسئول نگاهداری از مهاجران غیرقانونی در کمپ «روکار دی پاپا» واقع در شهر رم بوده، با رد اتهام گریختن آنها از مرکز پذیرش مهاجران در جنوب رم گفته که آنها به خواست خودشان این مرکز را ترک کرده‌اند.

به گفته آقای سودو به احتمال زیاد این افراد به دنبال یافتن کشور بهتری برای سکونت هستند و این امر با توجه به شرایط مهاجران در ایتالیا که همه دنیا متوجه آن شده‌اند، رفتاری طبیعی به شمار می‌رود.

او تاکید کرد این که دیگر هیچ مهاجری علاقه‌ای به ماندن در ایتالیا ندارد، مورد کاملا واضحی است.

عکس:رویترز

بیشتر بخوانید:ایتالیا اتحادیه اروپا را به دورویی در بحران مهاجرت متهم کرد

مهاجرانی که از طریق کشتی دی‌چوتی به ایتالیا رسیدند اغلب دارای ملیت سومالیایی، سوری، سودانی و کامرونی بودند.

از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون سه هزار مهاجر از اریتره که روزگاری مستعمره ایتالیا بوده، وارد خاک این کشور شده ولی فقط حدود یک‌هزارتن از آنها درخواست پناهندگی کرده‌اند. با توجه به اعمال کنترل‌های مرزی سخت از سوی فرانسه، سوئیس و اتریش، اغلب این افراد ترجیح داده‌اند تا تقاضای پناهندگی خود را به کشورهای بریتانیا، آلمان و سوئد ارائه کنند.

این در حالی است که مطابق قانون اتحادیه اروپا، مهاجران تنها مجاز به ارائه درخواست پناهندگی به اولین کشوری از این اتحادیه هستند که وارد آن شده‌اند.

از سال ۲۰۱۴ تاکنون بیش از ۶۵۰ هزار مهاجرغیرقانونی به سواحل ایتالیا وارد شده‌اند و همین امر موجب شکل‌گیری و قدرت‌گیری احزاب مخالف مهاجرت در ایتالیا شده است. ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا نیز در عین حال رهبری حزب لیگ را که حزبی ضدمهاجرت است، برعهده دارد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایتالیا؛ زندان برای مردی که ناخواسته مهاجران را از مرز رد کرد

ده‌ها مهاجر پنهان شده در قطار باری در بوسنی توسط پلیس متوقف شدند

دیدار دو رهبر مهاجرستیز اروپا در میلان ایتالیا