Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ایتالیا؛ زندان برای مردی که ناخواسته مهاجران را از مرز رد کرد

ایتالیا؛ زندان برای مردی که ناخواسته مهاجران را از مرز رد کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

محکومیت زندان

آگهی

یک مرد ایتالیایی که ناخواسته مهاجران را از مرز رد کرده بود به ۹ ماه زندان و جریمه نقدی محکوم شد.

این مرد که از خدمات اشتراک گذاری سفرهای برون شهری شرکت «بلابلاکار» استفاده می کرد، چند مسافر مهاجر غیرقانونی را ندانسته از مرز رد کرده بود.

آندرا، مرد ایتالیایی که راننده خودرو است به همراه دوست دخترش قصد سفر از پاریس، محل زندگی شان به رم در ایتالیا را داشتند. آنها به منظور صرفه جویی در هزینه سفر و پول بنزین، از خدمات اشتراک گذاری سفرهای برون شهری استفاده کرده و از این طریق دو مسافر که میخواستند به ایتالیا سفر کنند را سوار خودروی خود کردند.

پلیس ایتالیا از آندرا و همسفرانش در نزدیکی مرز مون بلان در نزدیکی کوه های آلپ خواست تا مدراک شناسایی خود را نشان دهند و بدین ترتیب معلوم شد که دو مسافر آندرا فاقد مدارک لازم هستند.

آندرا دستگیر و فردای آن روز مجبور شد در دادگاه حاضر شود.

دادگاه آندرا را به جرم «کمک به ورود غیرقانونی به ایتالیا» به ۹ ماه زندان و پرداخت ۲۴ هزار یورو جریمه محکوم کرد. البته هر دوی این احکام به صورت تعلیقی صادر شدند.

آندرا ادعا می کند که از غیرقانونی بود وضعیت مهاجراتی این مسافران خبر نداشته است و معتقد است که مسئولت بر گردن شرکت بلابلاکار است و این شرکت باید مدراک مربوط به مشتریانش را بررسی کند.

این اولین بار نیست که مهاجران بدون مدرک اقامت از سرویس اشتراک سفر شرکت بلابلاکار استفاده می کنند. پیش از این چند مورد مشابه در آلمان و مجارستان اتفاق افتاده است.

در صفحه سوالات مربوط بر روی سایت شرکت بلابلاکار آمده است که این وظیفه صاحبان خودرو است که مدراک شناسایی مسافران خود را بررسی کنند تا «به مشکلی در مرز برنخوردند.»

اما برخی معتقدند که این روش کافی نیست و حتی در مواردی می توان گفت که خواستن مدرک شناسایی توسط صاحبان خودرو غیرقانونی است.

آندرا تصمیم گرفته است که به حکم دادگاه اعتراض نکند چرا که این فرآیند می تواند طولانی و پرهزینه باشد اما این مرد جوان ایتالیایی قصد دارد از شرکت بلابلاکار تقاضای خسارت بکند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایتالیا؛ بازداشت خانگی شهردار مشهور حامی پناهجویان

ناپدید‌شدن ۵۰ مهاجر غیرقانونی در ایتالیا

دادگاه ایتالیا با استرداد یک فلسطینی به اسرائیل به دلیل نگرانی از «نقض حقوق بشر» مخالفت کرد