Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ایتالیا؛ بازداشت خانگی شهردار مشهور حامی پناهجویان

ایتالیا؛ بازداشت خانگی شهردار مشهور حامی پناهجویان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دومینیکو لوکانو شهردار ۶۰ ساله شهر قدیمی ریاس در جنوب ایتالیا و شریک زندگیش متهم اند که ازدواج های صوری بین شهروندان محلی و زنان پناهجو ترتیب می دادند با این هدف که اقامت پناهجویان را قانونی کنند.

آگهی

شهرداری شهری در جنوب ایتالیا که برای رویکرد نوآورانه‌اش در پذیرش پناهجویان شهرت جهانی دارد روز سه شنبه تحت بازداشت خانگی قرار گرفت.

دومینیکو لوکانو شهردار ۶۰ ساله شهر قدیمی ریاس در جنوب ایتالیا و همسرش متهمند که ازدواج های صوری بین شهروندان محلی و زنان پناهجو ترتیب می دادند تا اقامت پناهجویان را قانونی کنند.

دادستان گفته است که آنها دست کم یک مکالمه تلفنی او را ضبط کرده اند که در آن به یک زن پناهجو پیشنهاد می کند که از روش ازدواج برای حل اقامت قانونی اش استفاده کند.

در مورد دیگری دادستان گفته است که لوکانو به یک پناهجوی نیجریه‌ای که درخواست اقامتش سه بار رد شده گفته است که تنها راه برای او ازدواج با یک شهروند ایتالیایی است.

وی همچنین متهم است که به برخی زنان پناهجو کارت شناسایی داده است تا آنها بتوانند نشان دهند ساکن شهر ریاس هستند.

لوکانو با آوردن پناهجویان به روستایش، خانه های رها شده را به آنها می داد و با کمک اهالی شهر برایشان آموزش حرفه ای برگزار می کرد به این امید که ساکنان جدید به اقتصاد این شهر کوچک رونق دهند. برنامه پذیرش و مهارت آموزی پناهجویان در این شهر از ۱۹۸۸ آغاز شده است و لوکانو از سال ۲۰۰۲ بعنوان شهردار این شهر انتخاب شده است.

برنامه او از سوی بسیاری بعنوان روش موفقی برای ادغام پناهجویان شناخته شد. نام لوکانا از سال ۲۰۱۶ در فهرست ۵۰ رهبر بزرگ مجله فورچون قرار گرفت.

شهر ۱۷۰۰ نفری ریاس تا کنون صدها پناهجو را در خود جای داده است که برخی از آنها به کشورهای دیگر رفته اند.

متئو سالوینی وزیر کشور ضد مهاجر ایتالیا از دستیگری لوکانو اظهار خوشحالی کرده است. حزب راست افراطی ایتالیا که سالوینی آنرا رهبری می کند وعده داده است که هزاران پناهجوی غیرقانونی را از ایتالیا اخراج کند.

با این حال گروههای حامی پناهجویان گفته اند که در حمایت از او بسیج خواهند شد زیرا او با استقبال از پناهجویان جرمی جز نجات زندگی انسانها انجام نداده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ويدئوی دستگیری مهاجرستیزی که به وزیر امور‌خارجه فنلاند حمله کرد

ایتالیا؛ زندان برای مردی که ناخواسته مهاجران را از مرز رد کرد

مهاجران سرگردان کشتی آکواریوس ریشه تنش بین ایتالیا و فرانسه