Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

روسیه: نابودی کامل «تروریست ها» در ادلب وظیفه ماست

روسیه: نابودی کامل «تروریست ها» در ادلب وظیفه ماست
روسیه: نابودی کامل «تروریست ها» در ادلب وظیفه ماست
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای تصریح کرد که اقدام در ادلب بر اساس توافقنامه هایی چندجانبه و با هدف از میان برداشتن گروه های نظامی مروج خشونت صورت می گیرد.

آگهی

روسیه نبرد تا «نابودی کامل و قطعی» شورشیان سوری در ادلب را که کرملین از آنها به عنوان «تروریست» نام می برد، وظیفه خود می داند و از دیگر کشورها می خواهد این تلاش را مورد حمایت قرار دهند.

وزارت امور خارجه روسیه روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای ضمن تاکید بر این مسئله تصریح کرد که اقدام در ادلب بر اساس توافقنامه های چندجانبه و با هدف از میان برداشتن گروه های نظامی مروج خشونت صورت می گیرد.

در این بیانیه تاکید شده است که «روسیه پایبندی به این توافقنامه ها و تلاش برای نابودی کامل و قطعی تروریست ها را وظیفه خود می داند.»

بیانیه وزارت امور خارجه روسیه درحالی منتشر می شود که نیروهای نظامی این کشور روز چهارشنبه در اقدامی مشترک با نظامیان ارتش سوریه مواضع شورشیان در ادلب را با خمپاره گلوله باران کردند.

این در حالی است که دیده بان حقوق بشر سوریه، نهادی غیردولتی که مقر آن در لندن است روز سه شنبه از آغاز حملات هوایی به استان ادلب پس از وقفه ای ۲۲ روزه خبر داده بود.

بیشتر بخوانید:

در همین راستا، رویترز در گزارشی اعلام کرده است که سرنوشت نهایی نبرد ادلب با نتایج نشست روسای جمهوری سه کشور روسیه، ترکیه و ایران گره خورده است. این نشست که سرگئی ریاباکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه از برپایی آن خبر داد، قرار است روز جمعه در تهران برگزار شود.

وزرای امور خارجه ایران و روسیه پیش از این بر حق دولت سوریه برای پاکسازی استان ادلب از حضور شورشیان تاکید کرده بودند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادلب زیر شدیدترین حملات هوایی یکماه گذشته روسیه

یک تحلیلگر خاورمیانه: تهاجم نظامی به ادلب مساوی است با به راه افتادن حمام خون

نبرد ادلب و جنگ داخلی سوریه؛ نشست روحانی، پوتین و اردوغان در تهران