مورینیو اتهام فرار مالیاتی و حبس یک ساله را پذیرفت

مورینیو اتهام فرار مالیاتی و حبس یک ساله را پذیرفت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادستان اسپانیایی سال گذشته به اتهام دو فقره فرار مالیاتی در دورانی که خوزه مورینیو مربی رئال مادرید بود علیه او پرونده تشکیل داد.

آگهی

خوزه مورینیو، سر مربی تیم فوتبال منچستر یونایتد، ضمن قبول اتهام فرار مالیاتی با مقامات اسپانیایی بر سر حکم زندان یک ساله خود به توافق دست یافت.

روزنامه اسپانیایی ال موندو روز سه شنبه ۴ سپتامبر (۱۳ شهریور) از پذیرش محکومیت یک ساله توسط این مربی سرشناس پرتغالی خبر داد و با این حال نوشت که او به احتمال زیاد به زندان نخواهد رفت.

طبق قوانین اسپانیا، افرادی که برای اولین بار مرتکب تخلف شده اند و به موجب آن به زیر دو سال زندان محکوم می شوند حکم تعلیقی دریافت می کنند و به زندان نمی روند.

دادستان اسپانیایی سال گذشته به اتهام ارتکاب به دو فقره فرار مالیاتی در دورانی که خوزه مورینیو مربی رئال مادرید بود علیه او پرونده تشکیل داد.

خوزه مورینیو در سال ۲۰۱۳ رئال مادرید را ترک کرد تا سر مربی تیم بریتانیایی چلسی شود. این مربی اسپانیایی در سال ۲۰۱۶ با منچستر یونایتد قرارداد امضاء کرد و سرمربی این باشگاه شد.

مقامات مالیاتی کشور اسپانیا می گویند مورینیو درآمد کسب شده از حقوق تصویری خود را از سال مالیاتی ۲۰۱۲-۲۰۱۱ «به منظور کسب سود غیرقانونی» اعلام نکرده است و ۳.۳ میلیون یورو به دولت اسپانیا بدهکار است.

پیش از این در سال ۲۰۱۴ و پس از پیگرد قانونی، مورینیو جریمه ای به مقدار ۱.۱۵ میلیون یورو به دولت پرداخت کرد اما مقامات مالیاتی پس از آن دریافتند که برخی از مدارک عرضه شده در دادگاه «ناصحیح» بوده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک‌ سال زندان و دو میلیون یورو جریمه برای تخلف مالیاتی «آقای خاص»

حال آقای خاص خوب است و قصد ترک منچستریونایتد را ندارد

دور تازه اعتصاب‌ها در آلمان؛ کشاورزان بزرگراه‌ها را بستند و قطارها هم برای توقف آماده می‌شوند