Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یک‌ سال زندان و دو میلیون یورو جریمه برای تخلف مالیاتی «آقای خاص»

یکسال زندان و دو میلیون یورو جریمه برای تخلف مالیاتی آقای خاص
یکسال زندان و دو میلیون یورو جریمه برای تخلف مالیاتی آقای خاص
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سرمربی سابق منچستر یونایتد که ماه آوریل از این تیم مطرح انگلیسی جدا شد باید علاوه بر جریمه ۲ میلیون یورویی خسارت تعیین شده از سوی دستگاه قضایی اسپانیا برای عدم پرداخت مالیات درآمدهای تبلیغاتی را نیز بپردازد.

آگهی

ژوزه مورینیو که پیش‌تر به تخلف مالی و تقلب مالیاتی متهم شده در یک توافق آشکار با دستگاه قضایی اسپانیا مجازات یک ساله زندان و پرداخت دو میلیون یورو جریمه مالی را پذیرفت.

این در حالیست که مجازات زندان تعیین شده برای آقای مورینیو قابل اجرا نیست زیرا بر اساس قوانین اسپانیا افرادی که جرائم غیر خشونت بار مرتکب شوند تنها با حکم حبس بیش از دو سال روانه زندان خواهند شد.

منابع خبری در اسپانیا با اعلام خبر یاد شده تصریح کردند که این توافق روز سه شنبه در دادگاهی واقع در حومه مادرید میان مورینیو، اداره مالیات و دستگاه قضایی اسپانیا منعقد شده است. بر این اساس مجازات زندان ژوزه مورینیو به موجب همین توافق به جریمه مالی ۱۸۲ هزار یورویی تبدیل شده است.

بدین ترتیب سرمربی سابق رئال مادرید علاوه بر جریمه دو میلیون یورویی برای تخلف مالیاتی باید مبلغ ۱۸۲ هزار یورو نیز بابت نرفتن به زندان پرداخت کند.

اتهام مطرح شده به آقای خاص به زمان هدایت رئال مادرید طی سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ باز می گردد؛ سرمربی کهکشانی ها به دلیل پنهان کردن درآمدهای ناشی از حق تصویر با استفاده از حربه تاسیس شرکت های فراساحلی از سوی دستگاه قضایی اسپانیا مجرم شناخته شده و تحت پیگرد قانونی قرار داشت.

میزان خسارتی که دستگاه قضایی اسپانیا برای پرنده تخلف مالیاتی ژوزه مورینیو طی دو سال یاد شده تعیین کرده بر اساس گزارش رسانه ها ۳ میلیون و سیصد هزار یورو اعلام شده است. بر این اساس سرمربی سابق منچستر یونایتد که ماه آوریل از این تیم مطرح انگلیسی جدا شد باید علاوه بر جریمه ۲ میلیون یورویی خسارت تعیین شده از سوی دستگاه قضایی اسپانیا برای عدم پرداخت مالیات درآمد های تبلیغاتی را نیز بپردازد.

در توافق اعلام شده میان مورینیو و دادگاه رسیدگی کننده به پرونده تخلفات مالیاتی مورینیو تاکید شده است که وی پیش از این در ماه ژوئیه مبلغ ۴۶۲ هزار یورو از بدهی های مالیاتی خود را پرداخت کرده و بایست برای انجام تسویه حساب حدود ۲ میلیون و هشتصد و چهل هزار یورو دیگر پرداخت کند. گفتنی است که این توافق برای اجرایی شدن باید به تایید یک قاضی نیز برسد.

بسیاری از چهره‌های سرشناس دنیای فوتبال همانند مورینیو طی سال‌های اخیر بارها از زیر تیغ دستگاه قضایی اسپانیا رد شده‌اند. کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی رئال مادرید از جمله شاخص‌ترین این چهره‌هاست که از سوی دادگاهی در مادرید به دو سال مجازات زندان و پرداخت جریمه ۳ میلیون یورویی محکوم شد.

بیشتر بخوانید:

بازگشت پرهزینه رونالدو به مادرید؛ جریمه سنگین برای فرار مالیاتی

بازگشت کریستیانو رونالدو به مادرید؛ این بار برای شرکت در جلسه دادگاه

میزان جریمه ای که برای «سی آر سون» CR7 با احتساب کلیه خسارات و مجازات‌های مالیاتی در نظر گرفته شده در مجموع بالغ بر ۱۸ میلیون یورو گزارش شده است.

لیونل مسی، ستاره آرژانتینی باشگاه بارسلون نیز در سال ۲۰۱۶ به موجب حکم دادگاهی در اسپانیا به دلیل فرار مالیاتی به پرداخت ۲ میلیون یورو جریمه و تحمل ۲۱ ماه زندان محکوم شده بود. مجازات زندان لیونل مسی نیز بر اساس قوانین اسپانیا اجرا نشد و ستاره آرژانتینی در ازای آن مبلغ ۲۵۲ هزار یورو پرداخت کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیه‌گو کاستا جریمه ۵۴۳ هزار یورویی برای تخلف مالیاتی را پذیرفت

مورینیو اتهام فرار مالیاتی و حبس یک ساله را پذیرفت

«شوخی طالبانی» جوانی که جنگنده‌ای را به پرواز در آورد برایش گران تمام شد