Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

«دست‌کم یک ایرانی در حمله هواپیماهای ناشناس به جنوب سوریه کشته شد»

«دست‌کم یک ایرانی در حمله هواپیماهای ناشناس به جنوب سوریه کشته شد»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید چهار سوری و سه افغان یا عراقی هم در حمله نیمه شب شنبه جان خود را از دست داده اند.

آگهی

دیده‌بان حقوق بشر سوریه روز دوشنبه اعلام کرد در حمله هواپیما، یا هواپیماهای ناشناس به یک کاروان شبه نظامیان حامی دولت بشار اسد، دست‌کم یک ایرانی جان خود را از دست داده است. 

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از رامی عبدالرحمن، مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه، این کاروان در جنوب سوریه و در نزدیکی پایگاه التنف (تحت سیطره ائتلاف بین‌المللی ضد داعش) در حال حرکت بوده است. در این حمله علاوه بر فرد ایرانی، چهار شهروند سوریه و سه شبه‌نظامی افغان یا عراقی هم کشته شده اند.

هنوز معلوم نیست نیروی هوایی ائتلاف به کاروان شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران حمله کرده و یا هواپیماهای اسرائیلی آن را بمباران کرده اند. در ماه‌های گذشته، حملات مشابهی هم از سوی اسرائیل و هم از طرف ائتلاف تحت رهبری واشنگتن علیه نیرهای ایرانی و شبه نظامیان متحد تهران در سوریه روی داده است. 

بیشتر بخوانید:

گذرگاه تنف در جنوب سوریه و در نزدیکی مرز اردن و عراق، اهمیت استراتژیک بالایی برای تمام طرف‌های درگیر در جنگ داخلی سوریه دارد. پایگاه نظامی تنف در نزدیکی این معبر در نخستین‌ سال‌های جنگ داخلی برای آموزش شورشیان جنوب استفاده می‌شد. در سال‌های پس از قدرت گرفتن داعش، ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا از این پایگاه استفاده می‌کند. این ائتلاف پس از چند برخورد مرگ‌بار با نظامیان مورد حمایت روسیه در منطقه، دو طرف برای ایجاد یک «حائل غیرنظامی» به شعاع ۵۵ کیلومتر در اطراف این پایگاه توافق کردند. 

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر دفاع اسرائیل: اگر لازم باشد منافع نظامی ایران در عراق را هدف قرار می‌دهیم

سوریه؛ انفجارهای شدید در پایگاه نظامی در نزدیکی دمشق

اسرائیل: ۷ عضو داعش را در مرز سوریه کشتیم