Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

وزیر دفاع اسرائیل: اگر لازم باشد منافع نظامی ایران در عراق را هدف قرار می‌دهیم

آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل
آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل Copyright عکس از خبرگزاری رویترز
Copyright عکس از خبرگزاری رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«ما با هر تهدیدی از سوی ایران مقابله می‌کنیم. مهم نیست که این تهدید از کجا می‌آید. آزادی اسرائیل مطلق است و ما این آزادی را حفظ خواهیم کرد.»

آگهی

اسرائیل از احتمال حمله به منافع نظامی ایران در عراق خبر داد. آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل روز دوشنبه گفت که ممکن است این کشور همانند حملات هوایی که در خاک سوریه انجام داده است، منافع نظامی ایران در عراق را نیز هدف قرار دهد.

وی گفت که اسرائیل «قطعا هر چیزی را در سوریه تحت نظر دارد و تهدیدهای ایران تنها محدود به خاک سوریه نیست.» آقای لیبرمن در یک کنفرانس خبری در بیت المقدس در پاسخ به پرسشی درباره احتمال انتقال موشک‌های بالستیک ایران به عراق گفت: «ما با هر تهدیدی از سوی ایران مقابله می‌کنیم. مهم نیست که این تهدید از کجا می‌آید. آزادی اسرائیل مطلق است و ما این آزادی را حفظ خواهیم کرد.»

تحویل موشک بالستیک از سوی ایران به متحدان شیعه در عراق

خبرگزاری رویترز هفته گذشته در گزارشی اختصاصی از تحویل موشک بالستیک از سوی ایران به شبه‌نظامیان شیعه در عراق خبر داده بود. 

ایران روز شنبه یکم سپتامبر گزارش رویترز مبنی بر تحویل موشک‌های بالستیک به عراق را تکذیب کرده و اعلام کرده بود که هدف از این گزارش ضربه وارد کردن به روابط ایران با همسایگان خود بوده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

رویترز
نمایش موشک‌های بالستیک در میدان بهارستان تهرانرویترز

رویترز به نقل از سه منبع ایرانی، دو منبع اطلاعاتی عراقی و دو منبع اطلاعاتی غربی گزارش کرده بود که ایران موشک‌های بالستیک کوتاه برد را طی چند ماه گذشته به متحدانش در عراق تحویل داده است و پنج تن از این منابع تائید کرده‌اند که تهران قصد دارد به این گروه‌ها برای تولید موشک‌های بالستیک کمک کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«دست‌کم یک ایرانی در حمله هواپیماهای ناشناس به جنوب سوریه کشته شد»

منابع عراقی و غربی: ایران به متحدان شیعه خود در عراق موشک بالستیک داده است

تشکر فرانسه از عمان پس از آزادی لوئی آرنو؛ دست‌کم۳ شهروند دیگر فرانسه همچنان در ایران زندانی‌ هستند