ممنوعیت فروش قهوه در مدارس کره جنوبی

 ممنوعیت فروش قهوه در مدارس کره جنوبی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تپش قلب، اختلال در خواب و اضطراب در میان دانش آموزان زنگ خطر را در کره جنوبی به صدا درآورده و موجب شده تا مقامات این کشور به فکر راهی برای تغییر عادت‌های غذایی نوجوانان باشند.

آگهی

کره جنوبی قصد دارد فروش قهوه در مدارس را ممنوع کند. دلیل این تصمیم گزارش‌هایی مبنی بر افزایش ابتلای دانش‌آموزان به تپش قلب در دوران پراضطراب تحصیل است.

سازمان غذا و داروی کره جنوبی اعلام کرد که از روز ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) دستگاه‌ خودکار فروش قهوه را از مدارس جمع‌آوری و بوفه‌ها دیگر قهوه نخواهند فروخت.

یکی از مقامات سازمان غذا و داروی کره جنوبی به روزنامه «کریا‌ تایمز» گفت: «قطع فروش قهوه در مدارس برای تشویق دانش‌آموزان و نوجوانان به انتخاب‌ خوراکی‌های سالم‌تر و بهتر شدن عادات غذایی است.»

به گفته مقامات کره جنوبی موارد متعددی از تپش قلب، اختلال در خواب و اضطراب در میان دانش آموزان مشاهده شده است. به همین دلیل است که مقامات کره جنوبی کارزاری را برای تصحیح عادات غذایی نوجوانان در جهت کاهش مصرف نوشیدنی‌های پرکالری و غنی از کافئین به راه انداخته‌اند.

ممنوعیت فروش قهوه در مدارس بخشی از این کارزار است.

نظام آموزشی کره جنوبی، مبتنی بر رقابت شدید است و به همین علت دانش‌آموزان برای طولانی کردن ساعات مطالعه از قهوه و نوشیدنی انرژی‌زا استفاده می‌کنند.

یک شرکت مطالعه بازار به نام یورومانیتور طی یک پژوهش اعلام کرد شهروندان کره جنوبی به طور متوسط سالانه ۱۸۱ فنجان قهوه می‌نوشند که در میان کشورهای آسیایی بالاترین میزان مصرف قهوه است.

شهروندان بریتانیایی به طور متوسط ۱۵۱ فنجان و آمریکایی‌ها ۲۶۶ فنجان قهوه در سال می‌نوشند.

مصرف قهوه فوری با شیر و شکر همزمان با ورود آمریکایی‌ها به کره جنوبی در میان شهروندان این کشور رواج یافت. در سال‌های اخیر نیز قهوه‌خانه‌های مدرن در تمام خیابان‌های سئول باز شده است. بر اساس آمار سال ۲۰۱۶ بیش از ۱۸ هزار قهوه‌خانه در سئول وجود دارد.

علاوه بر مصرف بالای قهوه در میان دانش‌آموزان، ۱۷ درصد از نوجوانان کره جنوبی از چاقی مفرط رنج می‌برند. این تعداد در مقایسه با دهه گذشته ۱۲ درصد افزایش یافته است. اعداد و ارقامی که مقامات کره جنوبی را نگران و آنان را برای تصحیح عادات غذایی نسل جدید مصمم کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک قاضی به استفاده از برچسب هشدارآمیز در مورد جنبه سرطان زای قهوه حکم داد

نصب ضربان‌ساز قلب برای ستاره ترمیناتور؛ آرنولد: دارم به یک انسان ماشینی‌ بدل می‌شوم

پادشاه بیمار و ۸۷ ساله نروژ تحت عمل جراحی قرار گرفت