مقررات جدید در مسابقات تنیس آزاد آمریکا برای مقابله با گرما

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews  با استفاده از  رویترز
مقررات جدید در مسابقات تنیس آزاد آمریکا برای مقابله با گرما
کپی رایت  رویترز

برگزارکنندگان مسابقات تنیس آزاد آمریکا برای دومین روز متوالی مقررات جدیدی را در جریان این بازی ها برای مقابله با گرما به اجرا می گذارند.

انتظار می رود دمای هوا روز چهارشنبه هنگام برگزاری این مسابقات در نیویورک به ۳۵.۵ درجه سانتیگراد (۹۶ درجه فارنهایت) برسد. این در حالی است که بنا به پیش بینی ها رطوبت هوا ۷۰ درصد خواهد بود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

فدراسیون تنیس آمریکا اعلام کرده است که پنج تنیس باز مرد روز سه شنبه از دور اول بازی ها به دلیل مشکلات «مرتبط با گرما» کنار رفتند.

طبق مقررات جدید بازیکنان زن بین ست دوم و سوم بازی ها ۱۰ دقیقه استراحت خواهند کرد. تنیس بازان مرد نیز بین ست های سوم و چهارم ۱۰ دقیقه استراحت می کنند.

هر چند استراحت ۱۰ دقیقه ای هنگام گرما در مسابقات تنیس زنان امری رایج است اما مسابقات امسال تنیس آزاد آمریکا اولین بازی هایی محسوب می شوند که چنین مقرراتی برای بازی مردان نیز در آن به اجرا گذاشته می شود.

هر چند پیش از این گزارش هایی مبنی بر احتمال بسته شدن سقف ورزشگاه های محل برگزاری مسابقات تنیس آزاد آمریکا منتشر شده بود اما برگزارکنندگان بازی ها اعلام کرده اند که در روز چهارشنبه سقف ورزشگاه ها بسته نخواهد شد.

مسابقات تنیس آزاد آمریکا آخرین گرنداسلم سال میلادی است.

رویترز
رویترز
رویترز
رویترز