Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

توهین نژادی نماینده جمهوری‌خواه آمریکا خبرساز شد

ران دسانتیس و اندرو گیوم
ران دسانتیس و اندرو گیوم Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اظهارات یک نماینده جمهوری‌خواه آمریکا خطاب به رقب سیاهپوست خود در جریان انتخابات فرمانداری فلوریدا واکنش‌ فعالان و رسانه‌های آمریکایی را برانگیخته است.

آگهی

اظهارات یک نماینده جمهوری‌خواه آمریکا خطاب به رقب سیاهپوست خود در جریان انتخابات فرمانداری فلوریدا واکنش‌ فعالان و رسانه‌های آمریکایی را برانگیخته است.

آقای ران دسانتیس، نماینده جمهوری‌خواه و مورد حمایت ترامپ در انتخابات ماه نوامبر که روز چهارشنبه در یک گفتگوی تلویزیونی با شبکه فاکس‌نیوز شرکت کرده بود، رقیب دموکراتش را «سخنگوی قهار چپ‌گرایان افراطی» خواند و گفت: «آخرین چیزی که ما احتیاج داریم این است که همچون میمون بپریم در آغوش یک برنامه سوسیالیستی که نتیجه‌اش افزایش عظیم مالیات‌‌ها و ورشکستگی ایالت است.»

منتقدان می‌گویند اشاره آقای دسانتیس به کلمه میمون، توهین نژادی به اندرو گیوم رقیب آفریقایی‌تبار او محسوب می‌شود.

اندرو گیوم شهردار تالاهاسی مرکز فلوریدا که در انتخابات مقدماتی به عنوان نماینده حزب دموکرات برای رقابت در انتخابات فرمانداری انتخاب شده است در صورت کسب پیروزی اولین فرماندار سیاهپوست تاریخ فلوریدا لقب خواهد گرفت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آقای گیوم در واکنش، با اظهار اینکه آن بخش از حرف‌های ران دسانتیس را لطمه‌ای به اعتبار خود نمی‌بیند گفت: « کاملا واضح است که آقای دسانتیس مستقیما یک صفحه از راهنمای کمپین ترامپ را استفاده کرده است. من قصد ندارم با دوسانتیس و ترامپ  در این سطح پایین گلاویزشوم، به اندازه کافی این حرف‌ها بازتاب پیدا کرده است.»

دبیرکل حزب دموکرات فلوریدا، تری ریزو، پیشتر گفته بود تهوع‌آور است که می‌بیند کاندیدای جمهوری‌خواهان کمپین انتخاباتی‌اش را با چنین استعاره‌های نژادپرستانه‌ای پیش می‌برد.

انتخابات فرمانداری فلوریدا ۶ نوامبر برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قانون منع ایرانی‌ها و شهروندان برخی کشورهای دیگر از مالکیت بر زمین‌های فلوریدا جنجال‌آفرین شد

رویارویی مخالفان و موافقان سرسخت نژادپرستی در واشنگتن

دونالد ترامپ: نژادپرست نیستم