Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دونالد ترامپ: نژادپرست نیستم

 دونالد ترامپ: نژادپرست نیستم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ: «من آدمی با کمترین خصلت‌های نژادپرستانه هستم که شما تاکنون با او مصاحبه کرده‌اید.‌ این تنها چیزی است که می‌توانم بگویم.»

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به انتقادهای گسترده به سخنانش درباره مهاجرانی که از آفریقا، السالوادور و هائیتی به آمریکا می‌آیند، روز یکشنبه به خبرنگاران گفت که نژادپرست نیست.

رئیس جمهوری آمریکا هنگامی که برای شام به یکی از کلوپ‌های گلفش در کالیفرنیا رفته بود مورد پرسش خبرنگاران قرار گرفت. وی در پاسخ به خبرنگاران گفت: «من آدمی با کمترین خصلت‌های نژادپرستانه هستم که شما تاکنون با او مصاحبه کرده‌اید.‌ این تنها چیزی است که می‌توانم بگویم.»

پیش از این رئیس جمهوری آمریکا به استفاده از لحن توهین آمیز درباره مهاجران کشورهای آفریقایی، هاییتی و السالوادور متهم شده بود. به گفته رسانه‌های آمریکا وی در یک نشست رسمی در کاخ سفید گفته بود: «چرا ما این مردم را از کشورهایی که سوراخ مستراح هستند به اینجا راه می‌دهیم؟»

وی در همان نشست در واکنش به سخنان سناتور دموکرات ریچارد دوربین که در دفاع از مهاجرپذیری صحبت کرد، گفت که آمریکا باید در پی اعطای اقامت به مهاجران از کشورهایی مثل نروژ باشد.

سخنان دونالد ترامپ از سوی بسیاری از جمله یک سخنگوی سازمامنملل متحد «نژاد‌پرستانه» توصیف شده بود.

به کانال یورونیوز فارسی در تلگرام بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

توهین نژادی نماینده جمهوری‌خواه آمریکا خبرساز شد

واکنش ماکرون به کشورهای «سوراخ مستراح» ترامپ: به کشورها احترام بگذاریم

وقتی «سوراخ مستراح» ترامپ رسانه‌های جهانی را دچار مشکل می‌کند