Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

رهبر ایران: با مسئولان «وقیح» آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نمی‌کنیم

Ali Khamenei
Ali Khamenei
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

علی خامنه‌ای با بی‌ایراد خواندن ادامه مذاکره با اروپایی‌ها یادآور شد که باید از آنها درباره مسائلی نظیر برجام و یا اقتصاد قطع امید کنید. رهبر ایران گفت: باید با نگاه شک‌آلود به وعده‌های آنها، از روند مسائل مراقبت جدی کرد.

آگهی

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در دیدار با رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت، بر منتفی بودن هر گونه مذاکره با آمریکایی‌ها تاکید کرد و گفت: «نتیجۀ مذاکره با مسئولان قبلی آمریکا که حداقل ظاهرساز بودند اینگونه شد؛ حالا با مسئولان وقیح و هتاک فعلی که شمشیر را برای ایرانی‌ها از رو بسته‌اند چه مذاکره‌ای داریم. بنابراین مذاکره‌ای در هیچ سطحی با آمریکایی‌ها صورت نخواهد گرفت... آنها می‌خواهند مانور دهند که ما حتی جمهوری اسلامی ایران را به پای میز مذاکره آوردیم، پس همانگونه که قبلاً بطور مشروح و مستدل بیان کرده‌ام، هیچ مذاکره‌ای با آنها انجام نخواهد شد.»

او با اشاره به توافق هسته‌ای ایران و قدرتهای بزرگ جهان گفت: «برجام هدف نیست بلکه وسیله است و طبعاً اگر به نتیجه برسیم که با این وسیله حفظ منافع ملی امکان پذیر نیست، آن را کنار می‌گذاریم.»

آقای خامنه‌ای همچنین با تاکید بر حفظ ارتباط خوب با همسایگان ایران، به انتقاد از رفتار کشورهای اروپایی در موضوعاتی همچون برجام و تحریم‌ها پرداخت و افزود: «باید با نگاه شک‌آلود به وعده‌های آنها، از روند مسائل مراقبت جدی کرد.»

رهبر ایران همچنین گفت: «ارتباط و ادامه مذاکره با اروپا ایراد ندارد اما باید ضمن ادامۀ این کار از آنها دربارۀ مسائلی نظیر برجام و یا اقتصاد قطع امید کنید...اروپایی‌ها باید از بیان و عمل مسئولان دولتی ایران بفهمند که اقدامات آنها تدابیر و واکنش متناسب جمهوری اسلامی ایران را به دنبال خواهد داشت.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیدگاه وزیر خارجه پیشین ایتالیا: خروج آمریکا از برجام برای اروپا مثبت است

سرنوشت توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های غربی؛ گروسی: برجام دیگر معنا ندارد

شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی قطعنامه خود علیه ایران را صادر کرد