Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

عربستان: اگر ایران تنگه هرمز را ببندد، شورای امنیت اجازه اقدام نظامی می‌دهد

عربستان: اگر ایران تنگه هرمز را ببندد، شورای امنیت اجازه اقدام نظامی می‌دهد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«تحریم‌های کنونی علیه ایران نمی‌تواند صادرات (نفت) این کشور را به شکل کامل متوقف کند.»

آگهی

عربستان می‌گوید اگر ایران تنگه هرمز را ببندد شورای امنیت سازمان ملل احتمالا اجازه اقدام نظامی در این زمینه را خواهد داد.

ابراهیم المهنا، مشاور وزیر انرژی عربستان روز سه‌شنبه گفت ایران نمی‌تواند تمام یا بخشی از تنگه‌های هرمز یا باب‌المندب را مسدود کند. وی همچنین افزود که تحریم‌های کنونی علیه ایران نمی‌تواند صادرات (نفت) این کشور را به شکل کامل متوقف کند.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

تنگه هرمز یکی از هشت گذرگاه استراتژیک حمل و نقل دریایی نفت جهان است و حدود ۳۰ درصد از نفت عبوری از گذرگاه‌های استراتژیک جهان از این تنگه می‌گذرد.

عربستان اعلام آمادگی کرده که با افزایش صادرات نفتی خود جای خالی احتمالی نفت ایران در بازار جهانی را پر کند. عکس از رویترز

با نزدیک شدن به موعد اجرای تحریم نفتی آمریکا علیه ایران حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران گفت «معنی ندارد ایران نتواند نفتش را صادر کند و دیگران صادرکنند.» شماری از فرماندهان سپاه پاسداران در هفته‌های گذشته احتمال بسته شدن تنگه هرمز از سوی ایران سخن گفتند.

تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران از ۱۳ آبان به مرحله اجرا درمی‌آید و ایالات متحده اعلام کرده است با پشتیبانی دیگر کشورها از طرح قطع خرید نفت ایران و اعمال تحریم‌های ثانویه صادرات نفت این کشور را متوقف خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران: هیچ عضوی از اوپک نمی تواند سهمیه صادرات نفت ما را بگیرد

رئیس «گروه اقدام ایران»: آمریکا آماده تحریم کشورهای خریدار نفت ایران است

از حاشیه خلیج فارس تا شنژن؛ غول انرژی عربستان سرمایه‌گذاری مشترک خود را با چینی‌ها توسعه می‌دهد