Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هفت سال زندان برای دانشجوی دختر ۲۱ ساله ایرانی

پریسا رفیعی، دانشجوی بیست و یک ساله ایرانی به هفت سال زندان محکوم شد
پریسا رفیعی، دانشجوی بیست و یک ساله ایرانی به هفت سال زندان محکوم شد Copyright عکس از شبکه های اجتماعی
Copyright عکس از شبکه های اجتماعی
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پریسا رفیعی دانشجوی رشته هنر دانشگاه تهران اوایل اسفند سال گذشته توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران دستگیر و پس از گذشت بیست روز تحت وثیقه آزاد شده بود.

آگهی

پریسا رفیعی، دانشجوی ۲۱ ساله دانشگاه تهران به اتهام فعالیت بر ضد امنیت ملی کشور و تبلیغ علیه نظام به هفت سال زندان محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سعید خلیلی وکیل این دانشجوی ایرانی که اسفند ماه سال گذشته تحت بازداشت قرار گرفته بود می گوید جرم موکلش شرکت در تظاهرات دانشجویی عنوان شده است.

سعید خلیلی با انتشار توییتی محکومیت اعلام شده از سوی دادگاه انقلاب تهران را برای موکلش «غیرمنصفانه و کاملا بی دلیل» قلمداد کرده است.

آقای خلیلی در این پیام توییتری ضمن ناعادلانه خواندن حکم هفت سال زندان برای شرکت در تظاهرات شانزدهم آذر و طرح مطالبات صنفی دانشجویی ابراز امیدواری کرده است که این حکم در تجدید نظر شکسته شود.

وکیل پریسا رفیعی در گفتگو با خبرگزاری ایسنا ضمن تصریح بر این نکته که انتظار می رفت با توجه به توضیحات ارائه شده در دادگاه حکم برائت موکلش صادر شود، گفت: « به نظر من هیچ دلیل منطقی و محکمه پسندی که دلالت قطعی بر وقوع جرمی از سوی ایشان داشته باشد در پرونده وجود ندارد و آنچه به عنوان اتهام به وی تفهیم شده است همگی اعمال و رفتارهای عادی و در چارچوب قانون و حقوق مصرحه ملت در قانون اساسی و حقوق شهروندی برای همه شهروندان بخصوص یک فعال صنفی دانشجویی است.»

این وکیل دادگستری شرکت موکل خود در «اعتراضات صنفی دانشجویی در داخل محوطه خوابگاهی کوی دانشگاه تهران به تغییر ساعت محدودیت رفت و آمد» و حضور در «تظاهرات دانشجویی ۱۶ آذر مقابل دانشگاه تهران که تمام شعارهای آن خواسته‌های صنفی بوده» را از جمله موارد اتهامی اعلام کرده است.

پریسا رفیعی دانشجوی رشته هنر دانشگاه تهران اوایل اسفند سال گذشته توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران دستگیر و پس از گذشت بیست روز تحت وثیقه آزاد شده بود. در حکم دادگاه انقلاب تهران اتهام این دانشجوی جوان «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام و اخلال در نظم عمومی» عنوان شده است.

از سوی دیگر خبرگزاری فرانسه به نقل از روزنامه اعتماد اعلام کرد که دست کم ۴۵ دانشجو هنوز به دلیل شرکت در تظاهرات گسترده مردمی ماه دسامبر بر ضد مشکلات اقتصادی در زندان به سر می برند.

بنا به این گزارش دو تن از این دانشجویان به هشت سال مجازات زندان محکوم شده و حکم مابقی دانشجویان قرار است ماه آینده صادر شود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نماینده تهران از مرگ یکی از بازداشت‌شدگان در زندان خبرداد

ناآرامی های ایران؛ تشکر سپاه از «مردم»، آزادی هفتاد نفر از بازداشت شدگان

۹۰ دانشجو در جریان ناآرامی‌های ایران بازداشت شده اند