نسرین ستوده دست به اعتصاب غذا زد

نسرین ستوده دست به اعتصاب غذا زد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نسرین ستوده، وکیل زندانی در ایران با انتشار نامه‌ای خطاب به مردم اعلام کرد که از روز شنبه دست به اعتصاب غذایی نامحدود زده است.

آگهی

نسرین ستوده، وکیل زندانی در ایران با انتشار نامه‌ای خطاب به مردم اعلام کرد که از روز شنبه دست به اعتصاب غذایی نامحدود زده است.

رضا خندان، همسر نسرین ستوده روز شنبه با انتشار نامه همسرش در صفحه فیسبوک خود، خبر آغاز اعتصاب غذای او را منتشر کرد.

در این نامه که خانم ستوده خطاب به هم‌میهنان خود نوشته اعلام کرده که در اعتراض به بازداشت و نیز فشارهای قضایی متعدد وارد شده بر خانواده، بستگان و دوستانش دست به اعتصاب غذا زده است.

خانم ستوده از روز ۲۳ خرداد ماه گذشته در بازداشت به سر می‌برد در یک پرونده که حکم آن در ۱۳ مهر ۹۵ به صورت غیابی صادر شده تحت اتهامی تازه با عنوان «اختفاء جاسوس» به پنج سال زندان محکوم شده است.

همسر خانم ستوده مصداق قید شده برای اتهام «اختفاء جاسوس» توسط همسرش را اتهام دیدار با دیپلمات‌های خارجی مظنون به ارتباط با افسران اطلاعاتی اعلام کرده است.

یپام درفشان، از وکلای نسرین ستوده پیش‌تر اعلام کرده بود که این اتهام اساسا در کیفرخواست موکلش وجود نداشته و در آن دو اتهام تبلیغ علیه نظام و تشکیل دستجات علیه امنیت ملی کشور قید شده بود.

منبع: صفحه فیسبوک رضا خندان
متن نامه نسرین ستوده که توسط همسرش منتشر شدمنبع: صفحه فیسبوک رضا خندان

آقای درفشان، وکیل خانم ستوده دو اتهام متوجه موکلش است را متاثر از وکالت متهمان کارزار مبارزه با حجاب اجباری موسوم به «دختران خیابان انقلاب» و عضویت در کمپین لگام (لغو گام به گام مجازات اعدام) عنوان کرده بود.

بیشتر بخوانید:اتهام جدید نسرین ستوده؛ عضویت در کمپین «لگام»

خانم ستوده در نامه‌ای روز شنبه خود همچنین به بازداشت فرهاد میثمی٬ پزشک و معلم ۴۸ ساله٬ اعتراض کرده است. آقای میثمی از فعالان مدنی مخالف حجاب اجباری در ایران است که به دلیل شرکت در برخی از تجمعات مرتبط با این کارزار و همراه داشتن نشان‌سینه «من به حجاب اجباری اعتراض دارم» بازداشت شده است.

فرهاد میثمی یک روز پس از بازداشتش در روز ۹ مردادماه دست به اعتصاب غذا زده است.

خانم ستوده نیز در نامه خود یادآور شده که ماموران امنیتی در تفتیش منزل او نیز در پی کشف نشان‌سینه «من به حجاب اجباری اعتراض دارم» بوده‌اند.

بیشتر بخوانید:همسر نسرین ستوده: نیروهای اطلاعات خانه‌مان را تفتیش کردند

اعتراض به حجاب اجباری از دی‌ماه گذشته از سوی دختر جوانی به نام ویدا موحد آغاز شد. به دلیل تکرار اعتراض‌های مشابه در محدوده خیابان انقلاب تهران این پویش با نام «دختران خیابان انقلاب» شهرت یافت.

این اعتراض‌ها به سرعت در شهرهای دیگر ایران نیز ادامه یافت تا این که پلیس برخورد قهری با معترضان را آغاز کرد که این اقدام پلیس با وجود برانگیختن انتقادهای نهادهای حقوق بشری با حمایت قوه قضائیه ایران دنبال شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصویر نسرین ستوده بر دیوار ساختمان شورای ملی کانون وکلای فرانسه نصب شد

پارلمان اروپا خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط نسرین ستوده شد

اتحادیه اروپا محکومیت زندان نسرین ستوده را «به‌شدت» محکوم کرد