Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فرانسه از اسرائیل خواست به حقوق وکیل فرانسوی فلسطینی‌تبار زندانی احترام بگذارد

صلاح حموری وکیل فرانسوی فلسطینی تبار
صلاح حموری وکیل فرانسوی فلسطینی تبار Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صلاح حموری در سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۱۱ به تلاش برای ترور خاخام سفارد اوادیا یوسف، بنیانگذار حزب ارتدوکس افراطی «شاس» متهم شده و به زندان افتاده بود.

آگهی

مقامات دولت فرانسه روز پنج‌شنبه، ۲۳ اوت، از اسرائیل خواستند به حقوق صلاح حموری، وکیل ۳۳ ساله فلسطینی-فرانسوی، احترام بگذارد.

دولت فرانسه خواستار پایان بازداشت موقت صلاح حموری شده است تا او بتواند اتهامات متوجه خود را بشناسد و بتواند با همسر و پسرش ملاقات داشته باشد.

صلاح حموری از ۲۳ اوت سال ۲۰۱۷ در زندان اسرائیل به سر می‌برد. بازداشت موقت او سه بار به صورت متوالی تمدید شده است و آخرین آن‌ها روز ۳۰ سپتامبر به پایان می‌رسد.

وزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرده است که امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور، و ژان‌ایو لو دریان، وزیرخارجه، چندین بار وضعیت آقای حموری را با نخست‌وزیر اسرائیل، بنیامین نتانیاهو، در میان گذاشته‌اند.

آقای حموری دو بار دیگر نیز در سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۱۱ پس از آن‌که به تلاش برای ترور خاخام سفارد اوادیا یوسف، بنیانگذار حزب  ارتدوکس افراطی «شاس» متهم شد، به زندان افتاده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

روزنامه اومانیته، ارگان حزب کمونیست فرانسه، در کمپین آزادی صلاح حموری فعال بوده است

او همواره بر بیگناهی خود تاکید داشته است و اعترافش به دست داشتن در ترور خاخام سفارد یوسف را توصیه وکیل و در راستای سبک کردن حکم اولیه دادگاه نظامی دانسته است.

صلاح حموری در سال ۲۰۱۱ در چارچوب مبادله ۵۵۰ زندانی فلسطینی در برابر گلعاد شلیط، سرباز اسیر اسرائیلی-فرانسوی که پنج سال در نوار غزه توسط حماس زندانی بود آزاد شد.

او در ماه اوت سال گذشته در حالی‌که در خانه‌اش در بیت‌المقدس شرقی حضور داشت بار دیگر توسط نیروهای امنیتی اسرائیل دستگیر شد.

طبق گفته وکلا، اتهام او «فعالیت مجدد در تشکیلات سیاسی غیرقانونی» عنوان شده است. او در سال‌های پیشین به اتهام فعالیت در سازمان نظامی-سیاسی و چپگرای «جبهه خلق برای آزادی فلسطین» نیز محاکمه شده بود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائیل از ورود شهردار فرانسوی جلوگیری کرد

راستی‌آزمایی یک ادعا؛ آیا دانشجویان مدافع حقوق فلسطینی‌ها در پاریس سلام نازی دادند؟

ماکرون: به رسمیت شناختن کشور فلسطین دیگر برای ما یک تابو نیست