Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اسرائیل از ورود شهردار فرانسوی جلوگیری کرد

پرچم اسرائیل
پرچم اسرائیل Copyright آرشیو
Copyright آرشیو
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت کشور و امور استراتژیک اسرائیل در بیانیه ای عدم صدور اجازه ورود به پاتریس لوکرک به دلیل طرفداری او از جنبش تحریم اسرائیل را تائید کرد.

آگهی

پاتریس لوکلرک، شهردار کمونیست شهر ژنویلیه در فرانسه به دلیل حمایت از تحریم اسرائیل اجازه ورود به این کشور را نیافت.

وزارت کشور و امور استراتژیک اسرائیل در بیانیه ای عدم اجازه ورود به پاتریس لوکرک به دلیل طرفداری او از جنبش «بی دی اس» (بایکوت، عدم سرمایه گذاری و تحریم اسرائیل) را تائید کرد.

پاتریس لوکرک در واکنش به تصمیم مقامات اسرائیلی از آنها انتقاد کرد. به گفته این شهردار فرانسوی اسرائیل به دلیل دفاع او از حقوق فلسطینیان به وی اجازه ورود نداده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

توئیتر
توئیت شهردار ژنویلیهتوئیتر

پارلمان اسرائیل (کنست) در ماه مارس سال گذشته میلادی قانونی را به تصویب رساند که به موجب آن طرفداران جنبش «بی دس اس» اجازه ورود به این کشور را نخواهند داشت.

آریه درعی، وزیر کشور و امور استراتژیک اسرائیل می گوید: «ما به کسانی که علیه اسرائیل اقدام می کنند اجازه نمی دهیم وارد کشور شوند و اقدامات تحریک آمیز انجام دهند.»

پاتریس لوکرک اعلام کرده است که اسرائیل پس از شش ساعت بازداشت و شش جلسه بازجویی به وی اجازه سفر به بیت المقدس نداده است. وی خواستار مداخله امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در این ماجرا شده است. شهردار ژنویلیه همچنین از رئیس جمهوری کشورش خواسته است فلسطین را به طور رسمی به عنوان یک کشور به رسمیت بشناسد.

هدف جنبش «بی دس اس» اعمال فشار بر دولت اسرائیل برای پایان اشغال سرزمین های فلسطینی است. این جنبش از مبارزه مشابهی علیه حکومت آپارتاید در آفریقای جنوبی الهام گرفته است.

دولت اسرائیل ضمن مقابله با جنبش تحریم این کشور آن را مصداق نقض مشروعیت این کشور می داند. اسرائیل ماه ژانویه فهرستی از حدود ۲۰ سازمان مدافع حقوق فلسطینیان را که اعضای آن اجازه ورود به اسرائیل ندارند، منتشر کرده بود.

بیشتر بخوانید:

منابع بیشتر • روزنامه لوموند

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه از اسرائیل خواست به حقوق وکیل فرانسوی فلسطینی‌تبار زندانی احترام بگذارد

درگیری صدها اسرائیلی با فلسطینیان در محوطه مسجد الاقصی

اسرائیل مدیر دیده بان حقوق بشر را اخراج کرد