Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

افغانستان؛ حمله خمپاره‌ای به منطقه دیپلمات‌نشین کابل

افغانستان؛ حمله خمپاره‌ای به منطقه دیپلمات‌نشین کابل
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هنوز هیچ گروهی به صورت رسمی مسئولیت این حملات را برعهده نگرفته است.

آگهی

وزیر اکبرخان، منطقه دیپلمات‌نشین کابل، پایتخت افغانستان صبح روز سه شنبه هدف حمله خمپاره‌ای مهاجمان قرار گرفت و صدای چندین انفجار شنیده شد. 

منابع امنیتی در کابل دقایقی پس از این حادثه اعلام کردند حمله خمپاره‌ای به قصر ریاست جمهوری افغانستان علت انفجارها بوده است. این درحالی‌ است که تا لحظه انتشار خبر هنوز آماری از تلفات احتمالی ناشی از این حملات گزارش نشده است.

به گفته نجیب دانش، سخنگوی وزارت کشور افغانستان در جریان این حملات تنها دو نظامی افغانستان مجروح شده اند. سخنگوی وزارت کشور افغانستان در ادامه یادور شد که تعدادی از افراد مهاجم خود را به "سرای ماهی فروشان" واقع در حوزه یک شهر رسانده و از آنجا اقدام به شلیک خمپاره کرده اند.

یک مقام امنیتی به خبرگزاری پیش‌تر به رویترز گفته بود که انفجارها ناشی از خمپاره‌ها و راکت‌هایی است که از بیرون از شهر شلیک شده و به نقاطی در نزدیکی قصر ریاست جمهوری، سفارتخانه‌ها و ساختمانهای دولتی اصابت کرده اند.

راکت ها وقتی شلیک شده است که اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان بمناسبت عید قربان در حال سخنرانی در مراسمی بود.

بر اساس گزارش رسانه ها همزمان با شروع این حملات خمپاره ای هلی‌کوپترهای ارتش افغانستان وارد عمل شدند و با پرواز بر فراز محل استقرار مهاجمان به سوی آنها راکت پرتاب کردند.

جیب دانش، سخنگوی وزارت کشور افغانستان مدعی شده است که کلیه مهاجمان پس از واکنش هوایی ارتش کشته شده و نیروهای ویژه نیز متعاقب آن برای پاکسازی وارد محل شده اند.

وقوع این انفجارها و انجام حملات خمپاره ای در نخستین روز از جشن های عید قربان در افغانستان صورت می گیرد. این درحالیست که با توجه به رد پیشنهاد آتش بس اشرف غنی از سوی طالبان انتظار می رفت حداقل در مناطق حساس پایتخت و حوزه هایی که به مراکز دولتی و دیپلماتیک نزدیک تر است، تدابیر امنیتی بیشتری اعمال شود.

هبت‌الله آخوندزاده، رهبر گروه طالبان روز دوشنبه با رد پیشنهاد آتش بس مطرح شده از سوی اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان تاکید کرد نیروهایش به نبرد با دولت این کشور ادامه خواهند داد.

بیشتر بخوانید:

طالبان پیشنهاد آتش بس رئیس جمهوری افغانستان را رد کرد

هنوز هیچ گروهی به صورت رسمی مسئولیت این حملات را برعهده نگرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چهارمین فرمانده داعش در افغانستان کشته شد؛ رد استعفای سه مقام‌ امنیتی

کابل؛ ویدئوی حمله خمپاره‌ای مهاجمان در زمان سخنرانی اشرف غنی