علی‌ اکبر جوانفکر، پس از پرداخت جزای نقدی آزاد شد

علی‌ اکبر جوانفکر، پس از پرداخت جزای نقدی آزاد شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کانال تلگرامی دولت بهار ناتوانی آقای جوانفکر، از پرداخت جریمه نقدی ۴ میلیون و پانصد هزار تومانی را دلیل بازداشت وی عنوان کرده است.

آگهی

 علی اکبر جوانفکر، مشاور رسانه‌ای رئیس جمهوری پیشین ایران روز یکشنبه و پس از یک بازداشت کوتاه مدت، آزاد شد. 

به گزارش ایسنا، مهران عبدالله‌پور، وکیل آقای آقای جوانفکر گفت: «وی به دلیل عدم پرداخت ۴.۵ میلیون تومان جزای نقدی در رابطه با پرونده‌ای مربوط به دو سال قبل و به اتهام نشر اکاذیب و توهین به مسئولان بازداشت شد. موکلم در این رابطه درخواست اعسار ارایه کرده بود که توانایی پرداخت مبلغ ۴.۵ میلیون تومان را ندارد.» آقای عبدالله پور گفته است این مبلغ «از طریق دوستان ایشان پرداخت و دستور آزادی وی صادر شد.»

 کانال تلگرامی دولت بهار، نزدیک به محمود احمدی نژاد هم ساعاتی پس از انتشار خبر بازداشت آقای جوانفکر، با تایید صدور دستور آزادی او به نقل از مهران عبدالله‌پور نوشت: « وی هم اکنون درحال انتقال از دادسرای ۱۵ خرداد به دادسرای رسانه است.»

پیشتر همین منبع خبری گزارش کرده بود که آقای جوانفکر به دلیل  «اعسار [ناتوانی] از پرداخت چهار و نیم میلیون تومان جریمه تعیین شده از سوی دادگاه» بازداشت شده است. 

حساب توییتر محمود احمدی‌ نژاد هم خبر بازداشت علی‌ اکبر جوانفکر را تایید کرده بود.

کانال تلگرام دولت بهار درباره علت بازداشت آقای جوانفکر نوشته بود: «جریمه تعیین شده که جوانفکر نسبت به پرداخت آن دادخواست اعسار داده بود، مربوط به مصاحبه مشارالیه با روزنامه اعتماد در تاریخ ۱۲ شهریور ۹۱ است.»

علی اکبر جوانفکر از یکی از نزدیک‌ترین افراد به رئیس دولت‌های نهم و دهم، مدیر خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) بود. آقای جوانفکر پیشتر و در زمان حضور در دولت بازداشت شده بود.

اسفندیار رحیم مشایی و حمید بقایی، دو تن دیگر از چهره‌های کلیدی دولت‌های محمود احمدی نژاد در زندان به سر می‌برند. آقای احمدی نژاد با انتقادهای تند از روسای قوای ایران، خواستار استعفای حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران و برادران لاریجانی، روسای قوای مقننه و قضائیه شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تغییر چهره احمدی‌نژاد پس از یک دوره غیبت طولانی بابت چیست؟

خبرنگار سوئیسی: احمدی‌نژاد گفت اگر ایران بودی احتمالا بالای دار بودی

آغاز محاکمه دیپلمات اتحادیه اروپا؛ سوئد: هیچ مبنایی ندارد؛ ایران: به اسرائیل اطلاعات می‌داد