پایان حمله به مرکز آموزش امنیت ملی در کابل با کشته شدن مهاجمان مسلح

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پایان حمله به مرکز آموزش امنیت ملی در کابل با کشته شدن مهاجمان مسلح

حمله صبح پنجشنبه افراد مسلح به  یک مرکز آموزش سرویس‌های امنیتی افغانستان در کابل با کشته‌ شدن مهاجمان مسلح پایان یافت.

مقامات افغانستان با اعلام این خبر اعلام کردند که نیروهای امنیتی بلافاصله پس از این حمله وارد عمل شده و توانستند دو فرد مهاجم را از دای درآورند. این درگیری با تلفاتی از جانب نظامیان و غیرنظامیان همراه نبوده است.

این حمله مسلحانه یکروز پس از انفجار انتحاری در غرب کابل صورت می گیرد که بنا به آخرین گزارش ها بیش از چهل کشته برجای گذاشته است.

حمله انتحاری روز چهارشنبه یک موسسه آموزشی خصوصی در پایتخت افغانستان را هدف گرفته بود. در این حمله که گروه دولت اسلامی مسئولیت آن را بر عهده گرفت بیش از شصت نفر نیز زخمی شدند.

بیشتر بخوانید:

حشمت ستانکزی، سخنگوی پلیس کابل روز پنجشنبه دقایقی پس از حمله مسلحانه به مرکز آموزش نیروهای امنیتی در پایتخت افغانستان به خبرگزاری فرانسه گفته بود: «چند مهاجم مسلح وارد ساختمانی نیمه کاره در منطقه چهارراهی قنبر در ناحیه پنجم شهر کابل شدند و به سمت یک مرکز آموزش نیروهای امنیت ملی افغانستان تیراندازی کردند.»

این حمله که عاملان آن هنوز مشخص نشده در پایان یک هفته خونین در افعانستان انجام می شود. نیروهای طالبان پنجشنبه گذشته شهر غزنی واقع در جنوب شرقی افغانستان را هدف حمله قرار دادند که عقب راندن آنها توسط ارتش افغانستان دست کم پنج روز به طول انجامید.

در جریان عملیات ارتش افغانستان در این شهر که حمایت هوایی جنگنده های آمریکایی را نیز به همراه داشت دست کم ۳۰۰ نفر جان خود را از دست دادند. شهر غزنی که در دویست کلومتری کابل واقع شده پس از این عملیات از روز چهارشنبه تا کنون در وضعیت آرام به سر می برد.

بیشتر بخوانید:

حمله به یک پاسگاه نظامی در ولسوالی بغلان در شمال افغانستان از دیگر تحرکات اخیر نیروهای طالبان بود که نیمه شب سه شنبه صورت گرفت و دست کم ۴۴ کشته برجای گذاشت.

این حملات که با هدف ایجاد بی ثباتی و تحت فشار قراردادن دولت مرکزی در افغانستان انجام می شود در برخی مناطق از جمله غزنی باعث به دردسر افتادن ساکنان و کمبود آب آشامیدنی، دارو و مواد غذایی شد.

بیشتر بخوایند: