Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

۳۵۰ رسانه آمریکایی در اقدامی هماهنگ ترامپ را به «جنگ کثیف» علیه مطبوعات متهم کردند

۳۵۰ رسانه آمریکایی در اقدامی هماهنگ ترامپ را به «جنگ کثیف» علیه مطبوعات متهم کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حدود ۳۵۰ رسانه آمریکایی به صورت همزان با نوشتن سرمقاله‌هایی علیه دونالد ترامپ، او را به راه اندازی یک جنگ کثیف علیه مطبوعات متهم کردند.

آگهی

حدود ۳۵۰ رسانه آمریکایی به دعوت روزنامه بوستون گلاب جواب مثبت دادند و به دونالد ترامپ تاختند.

بعد از آنکه روزنامه بوستون گلاب هفته گذشته از رسانه‌های آمریکایی دعوت کرد به مقابله با حملات دونالد ترامپ بپردازند، روز پنجشنبه ۱۶ اوت حدود ۳۵۰ رسانه در سرمقاله‌های خود ترامپ را به جنگ کثیف علیه مطبوعات متهم کردند.

روزنامه نیویورک تایمز یکی از رسانه‌های بزرگی بود که به این فراخوان پیوست و در سرمقاله روز چهارشنبه خود نوشت: «این که حقایقی که مورد علاقه شما نیست را "اخبار جعلی" می‌نامید و بر این اشتباه خود اصرار هم می‌ورزید، دموکراسی را با خطر مواجه می‌کند و دشمن مردم نامیدن خبرنگاران نیز بی‌شک امری خطرناک است.»

بیشتر بخوانید:

هیئت سردبیری بوستون گلوب در مطلبی که روز چهارشنبه به صورت آنلاین منتشر شد، تاکید کرد که رئیس‌جمهور آمریکا «به‌طور مداوم به آزادی رسانه‌ها حمله می‌کند». در ادامه این مطلب آمده است: «عظمت آمریکا، به نقش آزاد رسانه‌ها در بیان واقعیات به صاحبان قدرت است. زدن برچسب "دشمن مردم" به رسانه، به همان قدری که برای جامعه مدنی بیش از ۲۰۰ ساله ما خطرناک است، غیرآمریکایی نیز هست».

به جز بوستون گلاب و نیویورک تایمز رسانه‌های بزرگ و کوچک دیگری چون کانزاس سیتی استار، شیکاگو سان تایمز، فیلادلفیا اینکوایرر و میامی هرالد هم اشاره کرد. ضمن اینکه ده‌ها روزنامه و هفته‌نامه کوچک و محلی دیگر آمریکایی هم به این فراخوان پیوستند و در سرمقاله‌های خود به دونالد ترامپ حمله کردند.

دونالد ترامپ بعد از به قدرت رسیدن در سال ۲۰۱۶ به دفعات به رسانه‌ها حمله کرده و آنها را Fake news (منتشر کننده اخبار جعلی) نامیده است. اتفاقی که یک کارزار هماهنگ از سوی اهالی رسانه در آمریکا را مقابل رئيس جمهور این کشور شکل داده است.

کاخ سفید هنوز واکنشی به این اقدام هماهنگ رسانه‌ها علیه آقای ترامپ نداشته و شخص رئيس جمهوری هم در توییتر هنوز در این خصوص پستی منتشر نکرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تحسین جنجال برانگیز ترامپ از نماینده‌ای که خبرنگار را زمین زد

دونالد ترامپ در جریان یک سخنرانی انتخاباتی برای طرفداران حزب لیبرترین‌ هو شد

ترامپ تی‌وی: شبکه اینترنتی که می‌خواهد پیام رئیس‌جمهور سابق آمریکا را مستقیما به هوادارانش منتقل کند