Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تقویت احتمال ادای شهادت آسانژ در برابر کمیته سنای آمریکا

تقویت احتمال ادای شهادت آسانژ در برابر کمیته سنای آمریکا
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پایگاه ویکی لیکس روز چهارشنبه نامه ای از کمیته سنای آمریکا منتشر کرد که در آن از جولین آسانژ خواسته شده بود برای مصاحبه با این کمیته اعلام آمادگی کند.

آگهی

وکیل جولیان آسانژ می گوید بنیانگذار ویکی لیکس در حال بررسی پیشنهاد حضور در کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا برای ادای شهادت در مورد دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ ایالات متحده است.

جولیان آسانژ شش سال گذشته را در سفارت اکوادور در لندن گذرانده است.

جنیفر رابینسون، وکیل جولیان آسانژ اظهار داشت: «درخواست کمیته سنای آمریکا مهر تائیدی است بر علاقه آنها به شنیدن اظهارات آقای آسانژ!»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وی افزود: «کمیته تحقیق درخواست کرده است که او [جولین آسانژ] شخصا در زمان و مکان مورد توافق دو طرف حضور پیدا کند. ما به طور جدی این پیشنهاد را در دست بررسی داریم اما باید اطمینان حاصل کنیم که حفاظت از آقای آسانژ تضمین شده است.»

پایگاه ویکی لیکس روز چهارشنبه نامه ای از کمیته سنای آمریکا منتشر کرد که در آن از جولیان آسانژ خواسته شده بود برای مصاحبه با این کمیته اعلام آمادگی کند.

بنیانگذار سایت افشاگر ویکی‌لیکس برای جلوگیری از استرداد خود به سوئد از سال ۲۰۱۲ تاکنون به سفارت اکوادور در لندن پناهنده شده است. او در سوئد با اتهام ارتکاب جرائم جنسی روبه رو بود. این در حالی است که اکنون دیگر اتهامی در سوئد متوجه جولیان آسانژ نیست.

با این حال او از بیم بازداشت از طرف پلیس بریتانیا به دلیل نقض شرایط آزادی به شرط وثیقه در سفارت اکوادور باقی مانده است. جولیان آسانژ همواره تاکید کرده که از احتمال استرداد خود به آمریکا به دلیل انتشار اسناد محرمانه نظامی و دیپلماتیک ایالات متحده بیمناک است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویکی لیکس: آسانژ در سفارت اکوادور تحت شنود و جاسوسی قرارداشته است

پایگاه ویکی لیکس: جولین آسانژ در آمریکا در یک پرونده دیگر متهم شده است

اکوادور اینترنت آسانژ را قطع کرد