پایگاه ویکی لیکس: جولین آسانژ در آمریکا در یک پرونده دیگر متهم شده است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پایگاه ویکی لیکس: جولین آسانژ در آمریکا در یک پرونده دیگر متهم شده است

جولین آسانژ، بنیانگذار سایت افشاگر ویکی‌لیکس که سال ۲۰۱۰ اقدام به انتشار تعداد زیادی از اسناد محرمانه آمریکا کرده است در این کشور با اتهام جدید مواجه شده است.

پایگاه ویکی‌لیکس پنجشنبه شب با تایید این خبر اعلام کرد چند دادستان آمریکایی در جریان رسیدگی به یک پرونده دیگر با بی‌ملاحضگی از وجود اتهام یاد شده که قرار بود محرمانه بماند، پرده برداشته اند.

این در حالیست که هنوز اطلاعات دقیقی از ماهیت و جزئیات این اتهام در دست نیست و منابع قضایی نسبت به آن سکوت کرده اند.

ویکی‌لیکس با انتشار پیامی بر روی توییتر اعلام کرد: دستگاه قضایی آمریکا به طور تصادفی از طرح اتهامات مخفی بر ضد جولین آسانژ پرده برداشته در حالیکه به نظر می رسد این مسئله به صورت سهوی و هنگام انتشار موارد اتهامی در پرونده دیگری که به ایالت ویرجینیا مرتبط بوده، روی داده است.

جولین آسانژ پیشتر در سال ۲۰۱۰ متهم به آزار جنسی در سوئد شده و از شش سال پیش تاکنون از بیم استرداد و محاکمه در این کشور به سفارت اکوادور در لندن پناه برده است.

موسس پایگاه اینترنتی ویکی‌لیکس به دلیل انتشار صدها سند محرمانه نظامی و سیاسی دولت آمریکا با احتمال محاکمه در این کشور روبرو است.

دیپلمات‌های روس سال گذشته با نزدیک شدن به افراد مرتبط با جولیان آسانژ سعی کردند تا با ارائه یک نقشه فرار او را برای خروج از بریتانیا متقاعد کنند.

بیشتر بخوانید:

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید